Jump to content

Nefarius

Gracz
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Nefarius's Achievements

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

10

Reputation

 1. Myślenie typowego grajka z ls stories. No pewnie dajmy wszystkim wolną rękę, niech każdy najlepiej nijaczy swoją postać - a niech gra sobie mechanika, kucharza i fryzjera, a do tego jeszcze gangstera, który handluje narkotykami, robi napady rabunkowe i strzela do ludzi jeśli mu ktoś podpadnie, bo przecież takie coś sprawia mu przyjemność xD. Bardzo źle, że są ludzie, którzy mają gdzieś kreowanie postaci - jest to bardzo duży błąd, którego należy się pozbyć. Roleplay polega na odpowiednim kreowaniu postaci, na interakcjach między postaciami, a do tego trzeba kierować się dobrym smakiem. Dobry smak to między innymi to, że jeśli grasz cywila, który np. mieszka w średniej klasie społecznej i ma pracę, to raczej nie powinien wchodzić na ścieżkę przestępcy, bo jego praca wystarczy aby utrzymać się i godnie żyć. Niech lepiej komuś takiemu zacznie sprawiać przyjemność sama gra roleplay w poprawny sposób, a nie samo grindowanie forsy mając wyjebane na kreację postaci i interakcję z innymi. Natomiast nie mam nic przeciwko osobom, które pracują w biznesie, ale fajnie grają roleplay. Mentalność graczy w PL od dawna jest do zmiany - nie wszystkich, bo na szczęście istnieją tacy co zajebiście grają i takich można nawet spotkać w sektorze cywilnym, ale chodzi mi o tych, co nie rozumieją co to jest roleplay i grają tak tragicznie, że aż się rzygać chce.
 2. To samo można zrobić bez działu aplikacji. Aktualnie wrzuciłeś wszystkie aplikacje na oficjalne, a skąd wiesz czy ktoś będzie nadawał się do dalszej gry? Przykład to MS-13, wątpię że pokażą dobrą grę i serwer będzie się tylko przez nich wstydził. Nic do chłopaków nie mam, ale nie mają pojęcia co będą grali. Skoro aplikacje będą to weźcie chociaż nie ograniczajcie gry, widzę że będzie jakiś okrojony panel - co on będzie dawał? Jakie uprawnienia, do czego? Ok, a co z terenami?
 3. Proponuję usunąć dział z aplikacjami, ponieważ jest to przestarzały system, który działał i nadal działa na serwerach roleplay samp/mta. Zróbcie tak jak jest na vibe, jest to zajebisty system, który nie ogranicza gry innym. Wystarczy przeczytać już sam początek tekstu na tym screenie - zakazywanie grania rozwiniętej organizacji przestępczej jest głupotą i kolejnym ograniczeniem. Będziemy grali w klimacie Los Angeles, załóżmy że chcę ze znajomymi sobie zagrać jakiś set crips z realnego życia, który działa w LA od np. lat 90 i dobrze się trzyma do dzisiaj, więc czemu mam grać formowanie się tej grupy od zera, skoro ja tego nie chcę? Jeżeli dam w aplikacji, że ten set powstał w latach 90 to nie ma w ogóle sensu tego formować od zera, skoro ten set jest już uformowany. Jeżeli ktoś nie chce formować swojej grupy od zera to nie zakazujcie im tego, natomiast jeżeli ktoś chce uformować swoją grupę od zera to niech sobie tak gra - nic mi do tego, tak samo jak nikt nie powinien się wtrącać do gry w mojej organizacji. Jeśli ktoś chce ze znajomymi założyć grupę przestępczą to pisze temat i go wystawia tak jak na vibe, po czym zaczyna grę wraz z ludźmi. Pamiętam jak na serwerach samp było coś takiego, że aplikacja - cywile i nic nie można było zrobić, bo przecież grało się cywili z getta, którzy formują swoją grupę od zera. Jest to głupie i nie chciałbym czegoś takiego zobaczyć na serwerze. Co rozumiecie przez te aplikacje? Chcecie zweryfikować kogoś grę czy jak? Bo nie do końca rozumiem. Na to samo wyjdzie gdy zrobicie tak jak jest na vibe, nadal będziecie sprawdzać tematy i te nieodpowiednie będziecie odrzucać, a te fajne akceptować. Organizacja, która by wykazała bardzo wysoki poziom rozgrywki, mogłaby zostać przypięta a co za tym idzie - dostać jakieś ciekawe bonusy do gry. Powtarzam jeszcze raz - bardzo wysoki poziom rozgrywki, a nie to że grupa stoi przez długi czas i za to dostaje przypięcie, bo to że coś długo jest, nie znaczy że będzie również wykazywało odpowiedni poziom rozgrywki, zasługujący na przypięcie. Do zmiany. Nie dość, że pomysł z przejmowaniem terenów jest wzięty z devgaming, to jeszcze chcecie wymuszać na graczach koniecznie gry na tych terenach. Co jeśli organizacja ma swoje wątki fabularne gdzie indziej? Gracze będą skupiać się na tych terenach niż na swoich wątkach fabularnych i taki tego będzie finał. Te tereny można urozmaicić na kilka sposobów, nie wymuszając przy tym gry na nich. Można zrobić tak, że jeśli gang uliczny przejmie teren to będzie go cały czas posiadał, jeżeli gang uliczny obok będzie chciał zdobyć tą strefę to wtedy będzie można stracić ten teren i będzie można go bronić. Handel narkotykami i tagowanie również powinno dodawać punkty do przejęcia terenu, nie same stanie. Przemyślcie to, bo póki co wygląda słabo.
 4. Zapomniałem jeszcze dopisać dzielnicy El Burro Heights i Little Seoul, które również nadaje się do gry gangu ulicznego. Jeżeli nie będziecie tego zabraniać to dobrze, konflikt również powinien być dozwolony w przypadku gdyby doszło do takiego czysto IC. Taki beef musi mieć konkretny powód, najbardziej sensownym jest rywalizacja o wpływy. Zwyzywanie kogoś z gangu nie jest powodem, tacy powinni wyjaśnić sobie spinę IC między sobą - angażowanie całego gangu jest głupotą. Prawdziwa eskalacja konfliktu wygląda tak, że jeśli ktoś ci podpadł to próbujesz go dopaść, a nie całą sekcję ludzi. Jednak zdaję sobie z tego sprawę, że na rp może to być trudne, być może nawet niemożliwe z różnych powodów i skończyłoby się to pewnie na strzelaniu do wszystkich w sąsiedztwie.
 5. Zapytam się jeszcze raz, czy gangi uliczne będzie można robić poza south central? Tereny takie jak Vespucci Beach, Vinewood czy Mirror Park powinny być jak najbardziej dozwolone. Ogólnie rzecz biorąc, gangi uliczne nie tylko działają tam gdzie jest bieda, bo istnieją również w średniej klasie społecznej. Myślę, że nie każdy chce grać tylko w klimatach south central, więc nie powinno się tego w żaden sposób ograniczać.
 6. 3.1 Wszystkie wojny powinny się toczyć tylko na terenie south central, panuje zakaz wojen w centrum (wyjątkiem są zorganizowane akcje, wcześniej skonsultowane z opiekunem). Nie ograniczajcie ludziom gry. W realnym życiu gangi również istnieją poza south central, np. Venice Beach (odpowiednik Vespucci Beach) czy Hollywood (odpowiednik Vinewood). Co jeśli dwie grupy będą grały na Vespucci Beach i będą prowadzili ze sobą beef? Nie będą mogli, bo regulamin tego zabrania? W ogóle czy gangi uliczne można tworzyć poza south central, czy tylko na south central?
 7. Central American Roleplay & Maras - Community Guides - GTA World Forums - GTA V Heavy Roleplay Server tutaj macie przewodnik od gościa, u którego grałem w MS-13. Jeżeli są jakieś pytania, zapraszam na pw.
 8. Dobrze, że wzięliście pod uwagę zdanie graczy i wprowadziliście zmiany w ekipie. Zdecydowanie na plus, oby tak dalej. Szkoda tylko, że nie ma już w ekipie zaxiora, jeżozwierza, szpadzia oraz jakuba, bo z tego co widziałem to byli ogarnięci, ale cóż - może w przyszłości jeszcze się ich zobaczy w składzie. Mam tylko nadzieję, że przy większej ilości graczy będziecie mieli to same podejście, a nie coś na zasadzie "osiągnęliśmy 300 graczy teraz można mieć bardziej wyjebane", bo pamiętajcie że tych graczy można stracić po jakimś czasie. Trzymam kciuki za ten projekt i życzę powodzenia. Macie zielone światło, nie zepsujcie tego.
 9. Nie grajcie dużej fali nielegalnych imigrantów, bo w dzisiejszych czasach jest to duża mniejszość. To już nie te czasy, w których duża fala nielegalnych imigrantów przybywa do Kalifornii. Czasy się zmieniły. RIVALS: Crips Sets, Blood Sets, 18th Street Gang ALLIES: Mexican Mafia, X3 Sets Od razu widać, że z wikipedii info wzięte. Jedynie co tutaj macie dobrze to, że rywalami są 18, ale wszystkie sety crips i bloods? To bzdura. Natomiast sety surenos nie są sojusznikami MS-13. Większość surenos nienawidzi MS-13, zresztą nawet gdy powstali w latach 80 to byli ciągle atakowani przez gangi chicanos, które działały w pobliżu. Po prostu ich społeczność nie została zaakceptowana. Warto wspomnieć, że wtedy jeszcze nie byli w konflikcie z 18, byli nawet w krótkim sojuszu, po którym wybuchł beef z niewiadomych powodów. Mają beef między innymi z Crazy Riders 13, Playboys 13, Alley Locos 13, Driffters 13 i Clanton 14 (to set sureno, mają w nazwie 14, bo wzięło się to od numeru ulicy, na której powstali). Co do klik, jedne z nich to Normandie Locos Salvatruchas i Fulton Locos Salvatruchas. Przy czym Normandie skupia się na zarabianiu forsy niż na terroryzowaniu ludzi za pomocą przerażającej przemocy bez powodu, natomiast Fulton na odwrót. Generalnie to są nadal kliki, które przyjmują po dziś dzień salwadorski nacjonalizm i są przywiązani bardziej do brutalnych korzeni MS-13, ale jest to mniejszość w Los Angeles. Większość klik jest zamerykanizowanych i pod tak zwanym programem. Kliki z programu skupiają się na zarabianiu forsy, mają inne zasady i nie są tacy brutalni jak ci z Fulton czy Salwadoru lub Meksyku. Kliki takie jak Fulton są pod 503, czyli system, który przyjmuje salwadorski nacjonalizm. Co ciekawe, kliki z programu i 503 ze sobą rywalizują na ulicy. Czemu tak jest? Bo kliki z 503 nie dostosowali się do programu MS-13.
 10. No to macie problem. Grając np. czarnucha z crips potrzebuję czegoś więcej niż tego co oferuje rockstar. Przykładowo obwisłe spodnie, które są popularne wśród czarnych gangbangerów z Los Angeles - tego nie ma w GTA 5, więc trzeba bawić się we wgrywanie podmianek, ale robienie to u siebie na komputerze nie jest do końca takie zajebiste ze względu na to, że inni gracze tego nie widzą. Poza tym dodatkowo fajnie by było zarzucić na postać buty nike i jakaś fajna koszulka. Jeżeli nie chcesz nosić ubrań z prawdziwymi markami to se załóż ciuchy rockstarowe i graj. Czy naprawdę to cię tak będzie boleć w oczy, że ktoś ma na butach nike, a na spodniach adidas? Odnoszę wrażenie, że myślisz tylko o sobie, abyś to ty czuł się zajebiście, a na resztę wyjebane. Nie jesteś sam na tym serwerze i każdy tutaj powinien znaleźć coś dla siebie.
 11. Nie rozumiem dlaczego kogoś tak bardzo boli, że zobaczy na serwerze nike, adidas, lacoste czy gucci. Nie chcesz to nie noś ubrań z tymi markami, inni gracze na pewno skorzystają. Obserwując tego typu dyskusję na konkurencyjnym serwerze, zwróciłem uwagę na to jak dużo ludzi pragnie, aby te realne marki były na serwerze. Myślę, że między innymi to by ich zachęciło do gry tutaj, bo na konkurencji tego nie ma, zamiast tego wrzucają jakieś koszulki z penisem czy inne śmieszne lub brzydkie ubrania. Szczerze mówiąc mam już dość wgrywania podmianek i pewnie nie tylko ja. Wgrywanie modów u siebie na komputerze ma jeden, duży minus - tylko ty to widzisz. Dodatkowo istnieje szansa, że u innych będziesz chodził w białoczarną kratę lub z dziurami w ubraniu, także lepiej żeby te mody były wgrywane na serwer, aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji. Skoro GTA 5 daje nam możliwość wgrywania modyfikacji na serwer, to trzeba skorzystać i powgrywać jakieś fajne podmianki. Wszyscy powinni to zaakceptować i zrozumieć, że nie każdy ogranicza się do uniwersum GTA 5. Jedni będą odgrywać Pißwasser, a drudzy będą odgrywać np. modelo czy bud light. Jedni będą kibicować drużynie Los Santos Panic, a dla drugich będzie to niesmaczne i będą chcieli grać Lakers czy Dodgers. Tak samo w przypadku grup przestępczych, dla jednych granie crips, bloods czy surenos będzie sprawiało większą frajdę niż granie czegoś wymyślonego, natomiast dla drugich zmyślona grupa przestępcza będzie strzałem w dziesiątkę.
 12. Na gta world jest tego dużo i jakoś nie crashuje serwera, więc można odebrać tą wypowiedź jako zwykła wymówka, żeby tylko nie wgrywać tego na serwer. Na konkurencji nie wgrali ubrań z realnymi markami, ponieważ bali się i nadal boją, że takie nike ich pozwie do sądu, co jest kolejną wymówką. GTA World, serwer na którym gra 700-800 graczy używa realnych marek w ubraniach i do tej pory nikt ich nie pozwał. Co z tego, że GTA V oferuje sporo ubrań? Weź pod uwagę, że nie każdy gracz lubi zakładać na swoją postać ubrania o jakiejkolwiek marce stworzonej przez rockstara. Są ludzie, którzy chcą aby w końcu mogli założyć buty nike, a nie jakieś od rockstara. Ja sam należę do takich graczy, bo mam większą frajdę z gry gdy założę sobie dresik z adidasa i buty nike niż jakbym miał założyć coś rockstarowego. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy uwielbiają uniwersum GTA 5 do tego stopnia, że nie czują potrzeby dodawania realnych marek, ale nie jesteście sami na tym serwerze. Jeżeli chcecie ubrać postać w rockstarowe ciuchy to to zróbcie i grajcie swoje, nie psując zabawy innym graczom, chcącym sobie pośmigać w nike czy adidas.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.