Jump to content

Czat

Recommended Posts

CZAT

spacer.png

Informacje
Czat to jeden z pierwszych systemów z którymi gracz ma do czynienia po wejściu na serwer, dlatego też umieszczamy go w tym dziale jako pierwszy. Na naszym serwerze jest on rozwinięty i gracz może go modyfikować w niektórych aspektach. Oczywiście służy on do komunikacji z innymi graczami oraz do rozgrywania akcji RolePlay jak i do używania przeróżnych komend. Zadbaliśmy również o kolorystykę, aby nie wyróżniała się za bardzo i nie zaburzała immersji podczas rozgrywki. 

Funkcje
- Włączanie/wyłączanie czatu IC
- Włączanie/wyłączanie czatu OOC
- Możliwość wyświetlenia czasu wysłania wiadomości
- Green Screen (kolor można regulować w ustawieniach, więcej informacji w przyszłych prezentacjach)
- Konfiguracja szerokości i wysokości według uznania
- Licznik limitu znaków

Prezentacja

• M1K1 locked this topic
  • M1K1 unlocked this topic

To tak jak wspominałem na DC. Gdy, któraś opcja z czatu jest włączona, można byłoby dodać jakiś dodatkowy 'aspekt' identyfikacyjny. Np. border-bottom 1-2px ustawić na ciemny zielony czy coś. Osoby, które mają problemy z odcieniami/kolorami mogą takich rzeczy nie zauważyć.

3 godziny temu, kempus. napisał:

To tak jak wspominałem na DC. Gdy, któraś opcja z czatu jest włączona, można byłoby dodać jakiś dodatkowy 'aspekt' identyfikacyjny. Np. border-bottom 1-2px ustawić na ciemny zielony czy coś. Osoby, które mają problemy z odcieniami/kolorami mogą takich rzeczy nie zauważyć.

Fajna propozycja.

Mały update:
iB7j9XH.png

• 2 months later...

Ja mam tutaj dwa pytania:
1. Czy podczas wyłączenia przykładowo czatu OOC, pojawia się jakieś powiadomienie o pojawieniu się wiadomości w tym czacie? Jeśli nie, to można dać jakieś subtelne, np. kropkę przy kafelku z czatem.
2. Jak wygląda czat prywatny z innym graczem? Odbywa się na czacie OOC czy może pojawia się osobne okno? Opcja z oddzielnym oknem ma zarówno wadę, jak i zaletę: podczas dłuższej rozmowy jest bardzo wygodna, ponieważ nie trzeba za każdym razem wpisywać ID gracza, a także wiadomości nie uciekają. Jednak w przypadku większego spamu może być uciążliwe zamykanie wielu okien czatu (najbardziej odczują to z pewnością członkowie ekipy).

• 4 weeks later...