Jump to content

Dyskusje nt. Organizacji przestępczych

Joka
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...
W dniu 15.07.2021 o 12:47, PATOTERROR napisał:

witam czy moglbym byc jednoczesnie dumnym ojcem pięciorga dzieci, pastorem, potworem, szefem gangu i po godzinach pilkarzem???

Niestety, możesz to wykonać miejąc tylko jedno dziecko, spróbuj ponownie jak udusisz cztery poprzednie.

• 4 weeks later...

Odchodząc od głupich wypowiedzi w tej dyskusji chciałbym tutaj wnieść nowy temat do dyskusji a mianowicie strefy i ich wielkość na mapie South Central. Patrząc na filmik na kanale vGaming, który przedstawia możliwości skryptu handlowania narkotykami na cornerze tak patrzę że te strefy są kurewsko wielkie i już startując z rdzennym terenem zajmuje się od dwóch do trzech miejsc, które mogłyby posłużyć za miejsce do rozgrywki innym gangom. Inaczej mówiąc, moim zdaniem strefy są na tyle wielkie że marnują one spoty dla innych potencjalnych organizacji, które chciałyby wybrać jakieś miejsce, które nie jest aktualnie ogrywane przez jakąś organizację, ale i tak ma na tyle wielką strefę że łapie takowe miejsce w całości. Na filmiku dostępnym na kanale vGaming widać w lewym dolnym rogu minimapę, na której jest postawiona jedna testowa strefa. Jak widać South Central jest pod skos osi XYZ mapy przez co strefy są bardziej rombami na South Central niż kwadratami ale mniejsza z tym, chodzi mi bardziej o to że tamta strefa łapie całe wschodnie Chamberlain Hills a jest tylko jedną strefą, poniżej zamieszczam zdjęcie pokazujące jaki to jest obszar i sami dostrzeżcie się że jest tam conajmniej 3 miejsc rozgrywki dla potencjalnych organizacji.  ((Strefa jest pod skos więc zajmuje pewnie troche mniej miejsca z jednej strony i trochę więcej z drugiej))

spacer.png

((edit1; nie wiem czy sie okreslilem co mialem na mysli tym postem - chce zeby strefy zostaly zmniejszone albo przerobione na customowe odpowiadajace wielkosciowo danemu osiedlu i chciałbym uzyskać wasze zdanie na ten temat))

Edited by tytek

23 minuty temu, tytek napisał:

Odchodząc od głupich wypowiedzi w tej dyskusji chciałbym tutaj wnieść nowy temat do dyskusji a mianowicie strefy i ich wielkość na mapie South Central. Patrząc na filmik na kanale vGaming, który przedstawia możliwości skryptu handlowania narkotykami na cornerze tak patrzę że te strefy są kurewsko wielkie i już startując z rdzennym terenem zajmuje się od dwóch do trzech miejsc, które mogłyby posłużyć za miejsce do rozgrywki innym gangom. Inaczej mówiąc, moim zdaniem strefy są na tyle wielkie że marnują one spoty dla innych potencjalnych organizacji, które chciałyby wybrać jakieś miejsce, które nie jest aktualnie ogrywane przez jakąś organizację, ale i tak ma na tyle wielką strefę że łapie takowe miejsce w całości. Na filmiku dostępnym na kanale vGaming widać w lewym dolnym rogu minimapę, na której jest postawiona jedna testowa strefa. Jak widać South Central jest pod skos osi XYZ mapy przez co strefy są bardziej rombami na South Central niż kwadratami ale mniejsza z tym, chodzi mi bardziej o to że tamta strefa łapie całe wschodnie Chamberlain Hills a jest tylko jedną strefą, poniżej zamieszczam zdjęcie pokazujące jaki to jest obszar i sami dostrzeżcie się że jest tam conajmniej 3 miejsc rozgrywki dla potencjalnych organizacji.  ((Strefa jest pod skos więc zajmuje pewnie troche mniej miejsca z jednej strony i trochę więcej z drugiej))

spacer.png

((edit1; nie wiem czy sie okreslilem co mialem na mysli tym postem - chce zeby strefy zostaly zmniejszone albo przerobione na customowe odpowiadajace wielkosciowo danemu osiedlu i chciałbym uzyskać wasze zdanie na ten temat))

Sam jesteś głópol ! ! !

2 godziny temu, tytek napisał:

spacer.png

wtf?????? jak smiesz mnie wyzywac od gupoli spaduwa!!!!!!!!

13 godzin temu, tytek napisał:

spacer.png

również jestem za tą propozycją od dawien dawna, nie raz prosiłem odpowiednie osoby o zmianę obecnego skryptu stref przestępczych na inny, ze względu że obecny jest porażką na obecnej mapie, niech się wypowie może @Tampalub @M1K1 na temat tej propozycji - Bo moje zdanie na to jest takie że to powinno być od samego początku.

Cytaty pochodzą z oficjalnego regulaminu organizacji przestępczych: https://vgaming.pl/topic/567-regulamin-półświatka-przestępczego/

Cytat

1.5 Osoba wystawiająca aplikacje na organizacje przestępczą jest jej liderem, nie wymagamy vice lidera. Przekazywanie lidera jest możliwe tylko za zgodą opiekuna.

Czy osoba wystawiająca aplikacje na organizacje musi być też jej liderem w grze?

Cytat

1.9 W przypadku mocnego konfliktu organizacji, porwanie członka wrogiej grupy jest dozwolone za zgodą opiekuna, samo przetrzymanie nie powinno trwać dłużej niż 24 godziny.

Głupota. Złożone akcje trwają czasami po kilka dni. I co po tych 24 godzinach? Magicznie ucieknie z szopy czy garażu. Według mnie należy zmienić na 72 godziny.

Cytat

2.3 Centrum rozgrywki, czyli w miejscu, gdzie pojawiają się między innymi nowi gracze, budynki rządowe, lokalizacje pracy - jest uważane za strefę wolną od przestępstw, co oznacza, że nie możesz w tym miejscu popełnić zbrodni, oprócz sytuacji uzgodnionych z opiekunem organizacji przestępczych. Wyjątkiem są tereny stricte zajęte przez grupy, przykładem tego jest Davis.

Lokalizacje pracy (ja to rozumiem jako biznesy) co blokuje możliwość wtargnięcia do biznesów i docelowo zgarnięcia haraczy czy też podpalenia go. Chyba nietrafione.

Cytat

2.4 Wszelkie akcje przestępcze dozwolone są od 18 do 4 nad ranem.

A w innych godzinach przestępstwa są zakazane? Przestępcy śpią? Wejdziemy z chłopakami do gry o 17, na serwerze będzie LSPD a i tak według regulaminu zakazujecie mi ruchów. Jeśli będę grał przestępstwo o 4:30 bo nam się przedłuży to według regulaminu też jest niedozwolone. Przemyślcie to.

Cytat

2.5 Każde przestępstwo należy zgłosić w dziale przestępstw w postaci narracji, dokładnie opisując całą sytuację. Zwlekanie z napisaniem przestępstwa może skutkować zamknięciem organizacji przestępczej lub blokadą postaci.

Karajcie jednostkami. Dlaczego ma cierpieć cała organizacja jeśli któryś z ich graczy zrobi psikusa i specjalnie wywróci organizacje? Trzeba karać jednostki, to najlepsza metoda.

Cytat

2.7 Osoby przedłużające akcje, zostaną ukarane blokadą postaci, jeśli sytuacja jest poważniejsza, może dojść do zamknięcia całej organizacji.

Trafi mi się gagatek, który na siłę przedłuża akcje i chcecie mi za to zamknąć organizacje? Głupota. Karać jednostki, to jedyna słuszna droga.

Cytat

3.1 Wszystkie wojny powinny się toczyć tylko na terenie south central, panuje zakaz wojen w centrum (wyjątkiem są zorganizowane akcje, wcześniej skonsultowane z opiekunem).

Są też inne dzielnice niż South Central, jak na przykład Vespucci. Sporo organizacji też tworzy się na Downtown. Strzelacie sobie w kolano tym zapisem. Jeśli ktoś pozwala sobie na ofensywną akcję na terenie centrum musi też liczyć się z konsekwencjami w postaci szybkiego złapania przez służby. (mamy też tutaj federalnych) Zupełnie nieprzemyślany ten punkt.

Cytat

3.4 Zakazujemy ataków na wrogą organizacje bez obecności lidera w grze, bądź jego zastępcy. Dozwolone są wszelkie możliwe ataków na wrogie organizacje (driveby, gangbang, brawle, ustawki, traffic oraz inne)

A co jeśli lider i jego zastępca nie może wejść do gry? Kto to wymyślił? Ja często posyłam do akcji zaufanych ludzi (kapitanów czy też zaufanych pod panelem) I robią dobrą robotę bez mojej obecności, bo zazwyczaj wtedy pije wódeczke i zbieram pochwały na discordzie. Co to za sztywne reguły?

Cytat

3.8 Strzelaniny, czy bójki między gangami mogą się odbywać od godziny 20:00 do 00:00.

Zrobimy ustawkę o 19 i złamiemy regulamin. Kolejna bdzura mocno ogranicząca gre.

Cytat

4.4 Gangi uliczne mogą ściągać haracze z dwóch biznesów znajdujących się na terenie south central. Maksymalna kwota jaką mogą pobrać od biznesu wynosi 2000$ tygodniowo.

Co jeśli gang gra po za South Central? Bzdura.

Cytat

4.5 Wszystkie akcje ściągania haraczu powinny być przemyślane oraz poprawnie odegrane.

4.6 Organizacje mają prawo konkurować między sobą o wpływy w wymuszeniach.

Czemu służą takie sztuczne zapychacze w regulaminie?

Nie wszystkie ważne kwestie zostały poruszone w regulaminie. Mieliście na to ponad dwa tygodnie a to dalej wygląda słabo i nie jest dopracowane. Jest lepsze od poprzedniego, ale dalej widać brak doświadczenia.

Cytat

3.10 Zakazuje się łączenia organizacji w celu ataku na LSPD/wrogą organizację przestępczą, wyjątkiem może być sytuacja zatwierdzona przez opiekuna organizacji przestępczych lub obrona.

Po to się prowadzi wspólne interesy, biznesy i gra się ze sobą. Łączy się wątki aby w razie zagrożenia to wykorzystać. Kto nie potrafi złapać sobie sojuszu ten przegrywa. Tak samo wykorzystanie do swoich celów innej organizacji. Mafie sobie pomagają, gangi też. Śmieszny punkt.

Pozdro.

Edited by Czechu

Cytat

4.2 Zakazane jest ściąganie haraczy z biznesów założonych jako spot organizacji.

4.3 Zorganizowane grupy przestępcze mogą pobierać do $4000 od biznesu tygodniowo, maksymalnie od trzech róznych firm.

Ogólnie rzecz biorąc to sprawa haraczy jest dla mnie nielogiczna, no i nadchodzi moje pytanie - czy w ogóle opłaca się takiemu zwykłemu bentrumowi (tak jak np. ja) zakładać biznes? Organizacje mogą nałożyć produkty po $1 więcej od hurtowej dla każdego, będzie każdy przychodził taniocha jak Harnaś w żabce - nie ma żadnego haraczu, ponieważ jest pod spotem organizacji, a taki zwykły bentrum, który prowadzi tego samego typu biznes - ciężko (raczej niemożliwe) będzie uzbierać 4000 klientów tygodniowo aby zapłacić ten śmieszny haracz. 

Jestem negatywnie nastawiony przyszłości. :)

Edited by Dyktator Jerzy

3 minuty temu, Dyktator Jerzy napisał:

Ogólnie rzecz biorąc to sprawa haraczy jest dla mnie nielogiczna, no i nadchodzi moje pytanie - czy w ogóle opłaca się takiemu zwykłemu bentrumowi (tak jak np. ja) zakładać biznes? Organizacje mogą nałożyć produkty po $1 więcej od hurtowej dla każdego, będzie każdy przychodził taniocha jak Harnaś w żabce - nie ma żadnego haraczu, ponieważ jest pod spotem organizacji, a taki zwykły bentrum, który prowadzi biznes - ciężko (raczej niemożliwe) będzie uzbierać 4000 klientów tygodniowo aby zapłacić ten śmieszny haracz. 

Jestem negatywnie nastawiony przyszłości. :)

Wszystko zależy od tego jak zaprojektowana jest gospodarka. Bo może być tak, że suma $4.000 będzie dla Ciebie zarobkiem dwóch godzin. Większość organizacji przestępczy idzie po haracz aby zagrać a nie żeby się wzbogadzić. Uważam, że te $2.000 - $4.000 mocno nie wpłyną na portfela biznesmenów.