Jump to content

#5 - Strefa Przestępcza


M1K1
 Share

Recommended Posts

spacer.png

Witamy już w piątym newsie, w którym omówimy ponad pięć punktów związanych ze strefą przestępczą. Ta strefa jak i każda inna jest dla nas bardzo ważna. Tworząc skrypt dla organizacji, staraliśmy się wprowadzić nowe, odświeżone systemy które z pewnością polepszą jakość rozgrywki i dadzą powiew świeżości. W niektórych miejscach postawiliśmy na klasyczne rozwiązania, aby niektóre osoby mogły poczuć się jak w domu. Zapraszamy do zapoznania się. 

Cornery
 

System cornerow to standard większości polskich serwerów RolePlay, dlatego nie mogło go zabraknąć u nas. Aby skorzystać z tego systemu, należy zaopatrzyć swoją postać w narkotyki (a o tym jak je zdobyć, już w kolejnych punktach). Następnym krokiem będzie udanie się na strefę przypisaną pod grupę naszej organizacji. Na całej strefie możemy handlować narkotykami. Istnieją ograniczenia, jak chociażby zakaz handlowania na dachu czy też w teksturach - o tym w regulaminie. Kiedy znajdziemy odpowiednie miejsce, należy użyć komendy /corner, a następnie wyczekiwać NPC'tów chętnych kupna naszego towaru. Kiedy zjawi się chętny klient, możemy wybrać cenę za którą chcemy mu sprzedać narkotyk. Im większą cenę wybierzemy, tym potencjalny klient może zrezygnować, bo po prostu cena nie będzie mu odpowiadać. Podobnie jest przy wyborze niskiej ceny - NPC będzie chętniejszy do kupna.

Laboratorium
 

Laboratorium to miejsce w którym możecie wcielić się w Waltera Whita i produkować własne narkotyki. Aby otrzymać takie laboratorium, wystarczy zakupić budynek (o tym jak to zrobić pokazaliśmy w poprzednim newsie). Następnie składamy ticket do administracji, a ta zmienia nam typ budynku na laboratorium. Oczywiście lider danej grupy powinien się zastanowić, czy chce produkować narkotyki, czy handlować bronią. Na jedną organizację przypadają maksymalnie dwa laboratoria.

Opiekun podpisujący laboratorium pod grupę będzie losować jeden narkotyk średniej klasy, który organizacja będzie mogła produkować. System laboratorium posiada poziomy, im więcej pieniędzy zainwestujemy, tym więcej narkotyków dziennie możemy produkować. Inwestycja będzie się zwracać, jeśli poświęcimy trochę czasu na produkcji i sprzedaży na cornerze. 

Gdy organizacja rozwinie się, może celować w kierunku lepszego towaru, przykładowo heroiny lub cracku, co przyniesie korzystniejsze wyniki finansowe i inne plusy. Grupa chcąca odblokować nowy narkotyk, będzie musiała się napracować i wykazać. Dokładniejsze informacje zostaną przekazane w dziale organizacji przestępczych. 
 

Pozyskiwanie broni
 
 

Postanowiliśmy rozwinąć proces zamawiania broni i go urozmaicić. Wybierając numer 333 w telefonie, otworzy nam się okno z wyborem miejsca i czasu do spotkania z handlarzem. Należy udać się o wyznaczonej godzinie w ustalone miejsce i wejść w interakcje z NPC, który posiada przedmioty możliwe do zakupienia. Umawiać się na spotkanie można codziennie między godziną 21:00 a 22:30. Należy pamiętać, że jeśli spóźnimy się na spotkanie, to handlarz może zniknąć.

Każda z organizacji która wybierze ścieżkę handlu bronią, na sam start otrzyma jedynie możliwość zakupu broni lekkiej, jak chociażby 9mm. Odblokować lepsze bronie można dzięki eventom lub poprzez rozwinięte akcje. Wszystko po to, aby zdobywanie tych najlepszych broni nie było łatwe i ani nudne. Organizacja chcąca otrzymać dostęp do lepszych broni będzie musiała się naprawdę wykazać. Podobnie jak w kwestii narkotyków, szczegóły zostaną przekazane w dziale organizacji. 
 

Graffiti
 

Do namalowania graffiti potrzebny będzie spray, ciekawy pomysł na malunek i odpowiednie miejsce. Spray można zakupić od organizacji przestępczej, lub jeśli gracze otworzą biznes np. sklepu z narzędziami. Kolejnym krokiem będzie wybranie interesującego nas graffiti (z listy na /spray) i gotowe. Oczywiście istnieje możliwość przesyłania własnych prac. Wystarczy napisać zgłoszenie w panelu gracza, szczegóły jak to zrobić poznacie w przyszłości. 
 

Włamywanie do domów
 

Jako że cywile posiadają do wyboru masę różnych prac dorywczych, nie mogliśmy zapomnieć o organizacjach przestępczych, dlatego też dodaliśmy dodatkowe zajęcie dla tych grup. Ten system szczególnie nam się spodobał u zagranicznych streamerów, którzy bawili się wyśmienicie okradając domy, a cały klimat takiej misji był niesamowity. Pomyśleliśmy, że i u nas gracze będą się świetnie bawić i miło spędzać czas przy takiej aktywności, dlatego też wprowadziliśmy ten system. Wymagany jest van (np. Burrito) oraz trzy osoby (muszą być na /duty organizacji przestępczej). Dodatkowo potrzebny nam będzie wytrych, dzięki któremu włamiemy się do środka. Po wpisaniu /robhome zaznaczy nam się miejsce w które musimy się udać. Wybieramy jeden z kilku domów i przy użyciu wytrycha możemy spróbować złamać zamek. Kiedy uda nam się dostać do środka, podchodzimy pod np. szafę i używamy komendy /szukaj. Po znalezieniu jakiejś rzeczy wystarczy wyjść z nią na zewnątrz i zapakować ją do pojazdu. Kiedy osiągniemy limit, wystarczy użyć ponownie komendy /robhome i udać się do NPC, który odkupi od nas nielegalnie zdobyte przedmioty. Korzystać z tego systemu można od godziny 23:30 do 6:00.

Warto dodać, że w jednym czasie korzystać z tego systemu mogą trzy organizacje.

 

Podsumowanie

Po przeczytaniu tego newsa chyba każdy może stwierdzić, że organizacje przestępcze mają wiele skryptowych rozwiązań i sposobów które mogą połączyć z rozgrywką roleplay, a przy tym ciekawie spędzać czas i bawić się z innymi graczami. Możliwości jest dużo, a systemy takie jak chociażby laboratorium można wykorzystywać na wiele sposobów - tutaj ważna jest wyobraźnia i pomysł na grę. 

Ważnym ogłoszeniem dotyczącym strefy przestępczej jest decyzja o zmianie opiekuna, a zostaje nim @Byczol

Mamy nadzieję, że tą publikacją zachęciliśmy wielu graczy do złożenia aplikacji na organizację przestępczą, lub do dołączania do istniejących już projektów.

Chcielibyśmy również przekazać, że w kolejnych dniach ogłosimy pozytywne informacje dotyczące serwera, które na pewno ucieszą czekające osoby na start serwera. Czekajcie, bo warto i zapraszajcie znajomych na serwer. Miłego dnia! 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Chimera napisał:

Co tu dużo mówić konkrecik. Mam tylko nadzieję, że opiekun przestępczych będzie na poziomie a wszystko będzie git. 😉

 

Spoko chimerka, jak coś to mu pomożemy. Ogarniemy temat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wszystko świetnie tylko szkoda, że muszę zakładać organizację przestępczą, żeby pograć sobie dilera narkotyków. W przypadku gdy chciałbym sobie pograć we 2-3 kumpli małą szajkę narkotykową i zaopatrywać się u gangu w narkotyki to nie mogę. Jestem zmuszony do zakładania organizacji, ale jednak trzy osoby to za mało na tworzenie organizacji. Ponadto w organizacjach przestępczych często pchają narkotyki osoby na najniższych szczeblach, wanna-be(które nie zawsze mają grupę). Według mnie jest to nie potrzebne ograniczenie. Przemyślcie to :). 

Edited by dan aka sqn
Link to comment
Share on other sites

  • M1K1 unfeatured this topic
  • 4 weeks later...
W dniu 27.06.2021 o 13:01, dan aka sqn napisał:

Wszystko świetnie tylko szkoda, że muszę zakładać organizację przestępczą, żeby pograć sobie dilera narkotyków. W przypadku gdy chciałbym sobie pograć we 2-3 kumpli małą szajkę narkotykową i zaopatrywać się u gangu w narkotyki to nie mogę. Jestem zmuszony do zakładania organizacji, ale jednak trzy osoby to za mało na tworzenie organizacji. Ponadto w organizacjach przestępczych często pchają narkotyki osoby na najniższych szczeblach, wanna-be(które nie zawsze mają grupę). Według mnie jest to nie potrzebne ograniczenie. Przemyślcie to :). 

Hej, cywile mogą handlować narkotykami na terenach neutralnych oraz gangowych. Odsyłam Cię do odpowiedniego tematu:

 

Edited by ogdixie
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.