Jump to content

#6 - Beta testy


M1K1
 Share

Recommended Posts

66vk7c.png
spacer.png

Witamy! W momencie pisania tego newsa weszliśmy już w ostatni etap przed startem serwera. Tym etapem są oczywiście beta testy. Przygotowujemy skrypt i opracowujemy ważne kwestie, abyście mogli czerpać jak największą przyjemność z rozgrywki na naszym serwerze. Nie chcemy wypuszczać niegotowego produktu, dlatego stale eliminujemy napotkane błędy i wdrażamy poprawki. 

Poniżej przedstawiamy wykres z ostatnich 6 miesięcy na gitlabie. Wykres ten posiada uwzględnioną średnią ilość wykonanych commitów w miesiącu i tygodniu. Efekty pracy przedstawiają sam skrypt vGaming, nie wliczają się prace nad interfejsem, ucp oraz inne rzeczy, jakie wykonywał @Tampa.

OrPm2g8.png

Warto również wspomnieć o innych osobach, które pracują nad naszym serwerem: @zaxiorw ostatnim czasie wykonał styl forum wraz z dużą ilością grafik.
Oprócz tego od niedawna @quartze wspiera serwer od strony front-end, jak i back-end, efekty jego pracy będziecie mogli zobaczyć już za niedługo.
Nie zapominajmy również o członkach ekipy oraz pozostałych osobach, które dają nam wskazówki i propozycje, za co bardzo dziękujemy!

BETA TESTY


Na początku kwestii dotyczącej beta testów postaramy się dokładniej przybliżyć Wam, jak zorganizowaliśmy je na naszym projekcie:

 1. Przygotowaliśmy listę zadań, przez którą musi przejść zespół naszych wewnętrznych testerów. Po sprawdzeniu danego systemu, osoba testująca skrypt zaznacza, że wszystko jest w porządku i idzie dalej testować, natomiast w przypadku napotkania błędu zgłasza go, a @Tampa naprawia problem.


I ETAP:  Administracja

W pierwszym etapie skrypt testuje małe grono osób z administracji. Jeśli wszystkie błędy/bugi zostaną zgłoszone i naprawione, jak i lista rzeczy do sprawdzenia zostanie zrealizowana, to przejdziemy do etapu drugiego:

II ETAP: Ekipa (aktualny)

Ekipa ma dokładnie takie samo zadanie jak nominowane osoby z etapu pierwszego.
Możliwość testowania skryptu w większej ilości osób umożliwia sprawdzenie dogłębniej jak radzi sobie nasz skrypt w czasie rozgrywki, kiedy jest więcej osób połączonych z serwerem. Po pomyślnych przeprowadzonych testach zaczniemy wdrażać etap III.

III ETAP: Zamknięte testy (dostęp dla graczy-testerów)

Etap przeznaczony jest dla graczy, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do naszego projektu i pomóc stworzyć rozgrywkę przyjemniejszą bez utrudniających błędów w trakcie startu serwera. Rekrutacja na beta testy daje szansę dostania się na serwer przed rozpoczęciem oficjalnej rozgrywki - po uzupełnieniu odpowiedniego podania. Po sprawdzeniu skryptu przez osoby z zamkniętych beta testów, będziemy chcieli przejść do ostatniego etapu IV.


IV ETAP: Otwarte testy (stress test)

Ostatni etap to etap w którym ustalimy jeden dzień w tygodniu i udostępnimy publicznie serwer dla każdego. Każdy z graczy będzie miał możliwość wejścia na serwer i zapoznanie się z podstawowymi systemami. Sprawdzimy wytrzymałość naszej maszyny i inne kwestie techniczne. Po tych testach podsumujemy ostatni już etap i ogłosimy co dalej.
 

Chcesz zostać testerem? czekamy na ciebie!


Jeśli:

 •  dysponujesz wolnym czasem (minimum 1h dziennie)
 •  jesteś osobą komunikatywną i zaangażowaną
 •  nie ważne czy posiadasz komputer z 2012 roku, czy z 2021 z najnowszym RTX'em, ponieważ szukamy każdej chętnej osoby!
 •  chcesz dołożyć cegiełkę do serwera jako tester:

wyślij prywatną wiadomość na forum do M1K1 tytułując ją [Beta] Nick z podaniem według poniższego wzoru:
 

Cita

Discord:
Od kiedy grasz w GTA 5:
Średnia ilość FPS na SinglePlayer oraz GTA:ONLINE:
Ile czasu jesteś w stanie poświęcić jako beta tester:
Aktualne specyfikacje Twojego komputera:
Łącze internetu:


Nie jesteśmy w stanie podać liczby osób, które weźmiemy na betę. Na pewno będziemy kierować się różnorodnością sprzętu, czasem który możecie poświęcić, oraz zaangażowaniem. Osobom które nie dostaną się na beta testy możemy tylko powiedzieć, że jeszcze będziecie mieli okazję wejść na serwer i spędzić wspólnie z nami czas!

Dla osób zaangażowanych w poszukiwaniu błędów przewidujemy nagrody i wyróżnienia, natomiast będziemy wdzięczni każdej osobie, która weźmie udział w testach. 

 • Właściciele biznesów oraz organizacji przestępczych otrzymują od nas tzw. złotą przepustkę, czyli gwarantowane miejsce na testach. Wystarczy zgłosić chęć swojego udziału wysyłając podanie ze wzoru powyżej, oraz umieścić link do tematu swojego projektu. Zachęcamy do tworzenia aplikacji, ponieważ zostało Wam jeszcze trochę czasu. 🙂


Osoby wybrane na zamknięte beta testy otrzymają informacje po zakończeniu drugiego etapu.
 

POZOSTAŁE WAŻNE INFORMACJE

Głównym opiekunem event teamu zostaje @Bukraj. Poprzedni opiekun @Byczol postanowił oddać tę sekcję w jego ręce i skupić się nad półświatkiem. Zachęcamy do dołączenia w szeregi członków Event Teamu, razem możemy tworzyć wielkie rzeczy dla społeczności serwera. Więcej informacji znajdziecie w poniższym temacie:

 

Link to comment
Share on other sites

 • M1K1 featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.