Jump to content

Czym są grupy zmotoryzowane?

Recommended Posts

SPOILER_vgaming-bialy-kolor.png
Grupy zmotoryzowane

separator.png

Cześć, temat powstał w celach informacyjnych, aby rozwiać wszystkie wątpliwości graczy związane z kreacją postaci zmotoryzowanej i tego czym w zasadzie taka grupa jest.

Cytat

Grupa zmotoryzowana - społeczność cywili, których wspólnym hobby i pasją jest motoryzacja. Posiadają oni umiejętności pozwalające im kontrolowanie pojazdu przy wysokich prędkościach nawet w ciężkich warunkach, jak i również wchodzenie w profesjonalne i kontrolowane poślizgi. 

separator.png

Postać w grupie zmotoryzowanej należy prowadzić z odpowiednią dawką finezji, aby nadać jej charakterystykę i znacząco oddzielić od reszty cywili. Dawka adrenaliny spowodowana udziałem w nielegalnych wyścigach, lub inne łamiące przepisy ruchu drogowego aktywności to najbardziej charakterystyczne określenia dla tego typu grup. Kreując motomaniaka należy szczególnie pamiętać o tym, że to wciąż jest zwykły cywil posiadający jedynie swój styl życia, lub po prostu hobby. Poza samochodami takie postacie posiadają również inne zainteresowania i zajęcia; imprezują, pracują, albo regularnie ćwiczą na siłowni.

Aby poprawnie kreować postać w projekcie zmotoryzowanym, należy od samego początku przemyśleć jej założenia, mianowicie nie może to być postać pracująca w gastronomii, lub jako ochroniarz.

Dopuszczalne typy biznesów dla postaci zmotoryzowanej to:

• Warsztat
  • Studio tuningowe
  • Spedycja / Logistyka
  • Sklepy z częściami, komisy, złomowiska etc.

Warto również pamiętać, że wszystkie nielegalne aktywności na drodze powinny być przeprowadzane przynajmniej po godzinie 20:00, gdy natężenie ruchu znacząco spada, a na uboczach coraz ciężej można spotkać świadków. Świadome wyścigi w biały dzień są traktowane, jako brak odgrywania strachu postaci wobec konsekwencji i poskutkuje to odpowiednimi karami. 

separator.png

Cywil i środowisko zmotoryzowane

Postacie nie będące pod panelem grupy zmotoryzowanej niezależnie od powodu, wciąż mają prawo do uczestnictwa w zlotach, czy też nielegalnych wyścigach. Gracze mają tutaj wolną rękę, jednakże warto pamiętać, że nielegalne aktywności na drodze nie mogą przeczyć założeniom Waszej postaci, dlatego postępujcie z głową.

FAQ:

Cytat

Pracowałem w gastronomii, ale dołączyłem do warsztatu, czy mogę grać w grupie zmotoryzowanej?

Nie, postać od samego początku ma być ukierunkowana pod konkretny typ grupy i rozgrywki.
Wyjątek od tej reguły może zostać przedstawiony na moim PW z odpowiednią argumentacją.

Cytat

Czy postać zmotoryzowana posiada uprawnienia grup przestępczych? (kradzieże pojazdów, dostęp do broni etc.)

Nie.

Cytat

Czy po dołączeniu pod panel grupy zmotoryzowanej otrzymuję jakieś benefity?

Tak, zostaną opisane w późniejszym czasie. 

Cytat

Czy będzie ograniczona ilość grup zmotoryzowanych?

Nie, dopóki zainteresowanie tworzeniem projektów nie będzie wyższe od dołączenia do już istniejących.
Wyjątkiem są projekty z unikatowym zamysłem.

Cytat

Mam panel grupy zmotoryzowanej, czy upoważnia mnie to do ucieczki przed organami ścigania?

Każdy gracz niezależnie od grupy, w której się znajduje powinien posiadać odpowiedni powód do ucieczki. Każda ucieczka bez powodu jest niepoprawna, a gracz może zostać ukarany. Natomiast, gdy posiadamy już powód do ucieczki (np. udział w nielegalnym wyścigu) to należy odgrywać strach postaci przed konsekwencjami.

Edited by L0st

• Eristo pinned and locked this topic
  • Eristo unlocked this topic
3 minuty temu, simpuL napisał:

Czy można podpiąć Projekt Ścigantow do Studia Tuningowego?

Tak, nawet jest to wskazane, aby dana grupa zmotoryzowana posiadała swoje miejsce rozgrywki.

2 minuty temu, L0st napisał:

Tak, nawet jest to wskazane, aby dana grupa zmotoryzowana posiadała swoje miejsce rozgrywki.

Super, wleci coś ciekawego na dniach :D, wyczekujcie.

• Eristo featured this topic

Mam pięciu kumpli barmanów którzy zapierdalają po nocach xD przykład raczej średni ale rozumiem twój punkt widzenia. Moim zdaniem postać musi mieć mocne powody IC by, grać w zmotoryzowanej. Nie powinno to rzutować na grę w pozostałych aspektach. Jeżeli ktoś gra dobrze powinien mieć prawo grać Barbara który nocami popierdala bez prawka i się ściga. Wszystko, przez powody IC i pasje danej postaci i to jak gracz chce ją kreować.

Posted (edited)
2 godziny temu, Maupa napisał:

Mam pięciu kumpli barmanów którzy zapierdalają po nocach xD przykład raczej średni ale rozumiem twój punkt widzenia. Moim zdaniem postać musi mieć mocne powody IC by, grać w zmotoryzowanej. Nie powinno to rzutować na grę w pozostałych aspektach. Jeżeli ktoś gra dobrze powinien mieć prawo grać Barbara który nocami popierdala bez prawka i się ściga. Wszystko, przez powody IC i pasje danej postaci i to jak gracz chce ją kreować.

Drobne sprostowanie - brak panelu grupy zmotoryzowanej nie wyklucza nikogo z udziału w rozgrywce tych grup. Oznacza to, że każdy gracz może uczestniczyć w zlotach oraz nielegalnych wyścigach, jednakże nie otrzyma pewnych pozwoleń, które prawdopodobnie zostaną opisane w jednej z publikacji. Na ten moment ciężko mi powiedzieć jakie te pozwolenia będą, ale gwarantuję, że brak panelu nikogo nie wyklucza z "zapierdalania" po nocach. 

Wymóg konkretnych typów biznesów jest zabiegiem celowym, który jest jednym z wielu elementów układanki, dzięki której grupy zmotoryzowane otrzymują swoją charakterystykę. 

Jeżeli pozwoliłbym na barmanów /scigantów/ to takie grupy mocno straciłyby na swoim klimacie i wizerunku. 

Gdy wrócę do domu postaram się bardziej treściwie wyczerpać ten temat. 

Edited by L0st

10 godzin temu, L0st napisał:

Drobne sprostowanie - brak panelu grupy zmotoryzowanej nie wyklucza nikogo z udziału w rozgrywce tych grup. Oznacza to, że każdy gracz może uczestniczyć w zlotach oraz nielegalnych wyścigach, jednakże nie otrzyma pewnych pozwoleń, które prawdopodobnie zostaną opisane w jednej z publikacji. Na ten moment ciężko mi powiedzieć jakie te pozwolenia będą, ale gwarantuję, że brak panelu nikogo nie wyklucza z "zapierdalania" po nocach. 

Wymóg konkretnych typów biznesów jest zabiegiem celowym, który jest jednym z wielu elementów układanki, dzięki której grupy zmotoryzowane otrzymują swoją charakterystykę. 

Jeżeli pozwoliłbym na barmanów /scigantów/ to takie grupy mocno straciłyby na swoim klimacie i wizerunku. 

Gdy wrócę do domu postaram się bardziej treściwie wyczerpać ten temat. 

No i to mi się podoba❤️ Taki kontakt z administracją to skarb i zajebista sprawa, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i w sumie wyczerpałeś temat. Dla mnie bomba. Taki schemat jest dobrym rozwiązaniem, dziękuję za odpowiedź😎

• 2 weeks later...
Cytat

Ciężko sobie wyobrazić barmana, który po pracy w wolnym czasie profesjonalnie driftuje, lub uczestniczy w nielegalnym wyścigu, o kilkukrotność jego wypłaty, dlatego takie zachowania oddzielam grubą kreską.

Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to do zdania powyżej. Znam również osoby, które brały udział w wyścigach, zdobywały mistrzostwa, ale jednocześnie pracowały w zawodzie kompletnie niezwiązanym z motoryzacją (tu przykład mojej znajomej, która była weterynarzem). Tym bardziej, że wyżej widnieje zdanie:

Cytat

Kreując motomaniaka należy szczególnie pamiętać o tym, że to wciąż jest zwykły cywil posiadający jedynie swój styl życia, lub po prostu hobby. Poza samochodami takie postacie posiadają również inne zainteresowania i zajęcia; imprezują, pracują, albo regularnie ćwiczą na siłowni.

Mam nadzieję, że rzeczywiście zostanie to jakoś dopracowane, jak to LOst zapewnił, bo póki co nie do końca mi się to klei. Jeśli np. grupy zmotoryzowane dostaną uprawnienia, które wymagać będą rzeczywiście stricte motoryzacyjnej, specjalistycznej wiedzy od postaci, to zwracam honor i masz tu rację. Póki co postaram się powstrzymać od oceny. :)

Jedynie zastanawia mnie fakt, czy będąc w grupie zmotoryzowanej ma się możliwość dołączenia do grupy przestępczej? Czy obie grupy są przypisane pod jeden slot?

Posted (edited)
18 godzin temu, Lilith napisał:

Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to do zdania powyżej. Znam również osoby, które brały udział w wyścigach, zdobywały mistrzostwa, ale jednocześnie pracowały w zawodzie kompletnie niezwiązanym z motoryzacją (tu przykład mojej znajomej, która była weterynarzem). Tym bardziej, że wyżej widnieje zdanie:

Mam nadzieję, że rzeczywiście zostanie to jakoś dopracowane, jak to LOst zapewnił, bo póki co nie do końca mi się to klei. Jeśli np. grupy zmotoryzowane dostaną uprawnienia, które wymagać będą rzeczywiście stricte motoryzacyjnej, specjalistycznej wiedzy od postaci, to zwracam honor i masz tu rację. Póki co postaram się powstrzymać od oceny. :)

Jedynie zastanawia mnie fakt, czy będąc w grupie zmotoryzowanej ma się możliwość dołączenia do grupy przestępczej? Czy obie grupy są przypisane pod jeden slot?

To o czym mówisz to legalne zawody motoryzacyjne, a temat dotyczy grup zmotoryzowanych, które de facto będą miały więcej wspólnego z nielegalnymi wyścigami, aniżeli z tymi legalnymi. 

Odnośnie uprawnień się nie wypowiem, bo wszystko jest w trakcie budowy, ale jest wstępny zamysł jak to ma wyglądać i nie mam zamiaru od tego odchodzić. 

Ponadto zaznaczyłem, że cywil również może uczestniczyć w nielegalnych wyścigach etc. Więc nie widzę przeszkód, by Twój sim w gastronomii poszedł na wyścig, albo gangster z ośki bujał się na zlocie motoryzacyjnym - whatever, gracz ma wolną rękę dopóki nie przeczy założeniom swojej postaci, ale oba przykłady nie dostaną invite pod panel grupy zmotoryzowanej, bo nie spełniają założeń takich grup i nie chcę, by takie postacie reprezentowały ten sektor rozgrywki. 

Odpowiedziałem tym samym na ostatnie pytanie, temat na ten moment zamykam. Może otworze go ponownie po starcie serwera, gdy zobaczymy jak grupy zmotoryzowane działają w praktyce pod moim okiem. 

Edited by L0st

• Eristo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.