Jump to content

Normandie Locos Salvatruchas

Recommended Posts

f348f2fd9a48c844c9f8df0997bc9f4e.png.852375220f953e7fd9bc29c0cc44f11c.png

NAME: Normandie Locos Salvatruchas

Years active: 1980s - present

ETHNICITY: Latin

TERRITORY: Rancho

CRIMINAL ACTIVITIES: Drug Trafficking, Robbery, Murders

RIVALS: 18th Street Gang, Sureños sets, 503 salvatruchas

ALLIES: Mexican Mafia, MS-13 cliques program

Normandie Locos Salvatruchas - jedna z klik międzynarodowego gangu ulicznego Mara Salvatrucha 13, powstałego w latach 70' i 80' XX wieku. NLS jest kliką gangu należącą do programu MS-13, który zobowiązuje ich do płacenia taxu i wykonywania zadań dla Mexican Mafii, która w zamian za to pomaga członkom gangu przeżyć w więzieniach, gdyby nie Mexican Mafia, gang mógłby zostać wykończony w więzieniu lecz mafia nie pozwala na walki z setami należącymi do nich. Uzyskane dochody gang inwestuje w broń, narkotyki oraz utrzymanie struktur. Kto nie przestrzega zasad, jest zabijany. Tak samo jak ten, kto próbuje opuścić MS. wytatuowane na dużych powierzchniach ciała symbole świadczą o przynależności do MS - każdemu popełnionemu morderstwu odpowiada jedna wytatuowana łza, umieszczona w widocznym miejscu. Skomplikowany system kropek i linii między palcem wskazującym a kciukiem odzwierciedla różne inne przestępstwa i określa dokładnie pozycję w hierarchii gangu.

MS13.jpg.dda14b17f7ef2966eb9ddb054abf9efc.jpg

San Andreas, Los Santos

Na terenach Los Santos, członkowie MS-13 zaczęli działać już w latach 80' przez co przestępczość w tym mieście ciągle wzrastała. Kliki osiedlały się głównie na terenach South Central, gdzie przestępstwa były codziennością. W San Andreas gang podzielony jest na kliki programów, które są częścią programu MS-13 co daje im sojusz i pomoc ze strony reszty klik. Drugim odłamem MS-13 jest 503, utożsamiają się oni bardziej z setami z Salwadoru, mają swój salwadorski slang i są tą częścią które odrzuciły program, przez co są znienawidzeni przez kliki podlegające programowi. Jedną z klik programu jest Normandie Locos Salvatruchas, na South Central zajmują rdzennie terytoria Rancho. Do NLS rekrutowani są mężczyźni oraz kobiety pochodzenia latynoskiego, którzy są urodzeni w Los Santos, USA. Do tej kliki nielegalni imigranci nie są już przyjmowani w odróżnieniu od 503, tak samo jak obecność kobiet w gangu, w NLS są one przyjmowane jako member. Gang w Los Santos nie odczuwa już potrzeby ukrywania tatuaży jak dzieję się w innych częściach USA. Jest tak dlatego, że około 98% członków MS-13 jest urodzonych w Los Santos i żadne służby nie mogą ich deportować. W tej części gangu obowiązują twarde zasady, które mówią o tym jak członkowie mają się zachowywać, te zasady to np. każdy gangster jest zobowiązany to płacenia opłaty swojemu szefowi, żaden z członków nie może być uzależniony od narkotyków i nie może ich zażywać, chyba że jest weekend. Gwałt nie jest dozwolony, brak szacunku do członków gangu i członków ich rodzin także. Łamanie zasad zwykle kończy się karą którą najczęściej jest pobicie. Za złamanie większej ilości zasad kary mogą być coraz surowsze i mogę obejmować dodatkowe opłaty dla przywódcy.

Satellite-Rancho-GTAV.png.0c7554110e221e95108cdb1c545dccac.png

Rancho

Rancho to dzielnica w południowym Los Santos, San Andreas. Graniczy z Strawberry na północy, Cypress Flats na południowym wschodzie, La Mesa na północnym wschodzie i Davis na zachodzie. Rancho jest biedną dzielnicą co przekłada się na ogromną obecność gangów, uzupełnioną wysoką przestępczością. Pojawia się wiele pomysłów na zarobek które nie zawsze są wykorzystywane w legalny sposób. W okolicy znajdują się małe firmy, małe domy jednorodzinne oraz duży kompleks mieszkaniowy na południu. W okolicy mieszka znaczna społeczność latynoska.

Od 2010 projekty mają dużą obecność członków gangu MS-13, handlujących i kręcących się po okolicy. La Mara są widziani w grupach 3-5, z aż 20 członkami gangu w okolicy. Na biednej dzielnicy znajdują się zaparkowane pojazdy członków organizacji. W okolicy widocznych jest również kilka tagów graffiti. Kilka dużych murali graffiti w okolicy mówi „In Memory of Alphonse” lub „In Memory of Jose”, najprawdopodobniej upamiętniające śmierć wysokich rangą członków MS-13, którzy reprezentowali ten obszar.

Notka OOC
Siema, wraz z grupą osób z którymi gram postanowiliśmy napisać apke. Doświadczenie w organizacjach ma każdy, na takich serwerach jak ls-rp.net, devgaming, mrucznik czy vibe. Mamy z ekipą parę ciekawych pomysłów na grę które będą prezentowane w późniejszych etapach gry, chcielibyśmy m.in. założyć spot organizacji, do gry dla nas i graczy oraz dla rozwoju serwera w strefie biznesów. Dla nowych graczy bez doświadczenia wraz z resztą ekipy spróbujemy jak najbardziej rozjaśnić grę, dawać wskazówki i ogólnie pomagać tak aby nikt niezależnie od doświadczenia nie prezentował słabego poziomu. Z ekipą podaną pod spodem chcemy odgrywać klike NLS, która należy do programu, w grze będziemy kierować się jej twardymi zasadami i zamysłem którym kieruje się klika. Nasza organizacja jako jedna z klik programu będzie skupiała się głównie na zarabianiu pieniędzy, po przez m. in. spot który chcemy założyć oraz nielegalne biznesy takie jak handel narkotykami czy bronią. Slangu hiszpańsko/salwadorskiego odgrywać nie będziemy, klika którą gramy jest już po wielu latach w USA i mówi w pełni po angielsku. Jeśli chcesz do nas dołączyć możesz napisać HP lub podbić do nas do gierki.
Aplikacja została została edytowana, dziękujemy wszystkim za wszystkie opinie i rady. Mam nadzieję że teraz aplikacja jest bardziej konkretna i bardziej się spodoba

Ekipa:

@adust - lider
@noenix - vlider
@trawozer
@Krzywy
@Nieznajomy
@OGMnichu
@loxi

Edited by adust

Fajna apka, jasno,  przejrzyście, czytelnie.

Dobrze niech powstaje, gangi muszą być :D 

Moze się kiedyś spotkalismy na ls-rp, ale to musiało by być daaawno temu, miedzy innymi byłem w Groove Street Families jako Curtis Vance :D Może ktoś jeszcze pamięta tamte czasy :D

• 3 weeks later...

To co napiszę niżej odbierzcie nie jako hejt, a konstruktywną krytykę. Obecnie temat wygląda kiepsko, a wszystko wskazuje na to, że chcecie wyłącznie mieć coś "swojego" za wszelką cenę. Pierwsza część aplikacji to w większości przetłumaczony praktycznie albo i całkowicie 1:1 tekst z internetu oraz wrzucony (mam wrażenie, że na zapchanie) opis dzielnicy, w której będziecie grać z GTA Wiki. Napisaliście trochę od siebie, to na plus.  

W dniu 14.07.2021 o 01:23, adust napisał:

Z ekipą podaną pod spodem chcemy odgrywać nieco starszych Latynosów, w przedziale wiekowym od 20 do 30 lat, reszta przyłączająca się (wannabe) najlepiej aby odgrywali postaci młodsze, od najmłodszych lat do około 20. Slangu typu "Hola Amigo" odgrywać nie będziemy, gramy czasy współczesne - stawiamy na luźną grę.

Z notki ooc nie wynika natomiast praktycznie nic co planujecie tak naprawdę grać - za wyjątkiem powyższych dwóch zdań, które nadal niewiele mówią. Ponadto, sami sobie przeczycie bo według tego co piszecie w in character wcale nie będziecie grać "współczesnej" odmiany gangu. Na moje nie przyłożyliście się wcale, napisaliście aplikację na kolanie z tego, co jest dostępne w necie. Rozumiem chęć "rozruszania" south central przez opiekuna (@Byczol), ale temat ten pozostawia wiele do życzenia. Nie przedstawia wprawdzie żadnego planu na grę i powinien zostać jak najszybciej poprawiony. Nie wiem dlaczego nie zwrócono do tej pory na to uwagi. Aktualnie to najsłabsza aplikacja w tym dziale, ale na szczęście dla serwerowego półświatka jedyna jaka nie powinna znaleźć się w gronie zaakceptowanych. Mam nadzieję, że ekipa MS-13 mnie nie zje za nawinięcie paru zdań prawdy w nieco mocniejszy sposób, pozdro 😉

Edit: Właśnie zdałem sobie sprawę, że to jeden z pierwszych tematów w dziale org. przestępczych, więc już wiem dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Edited by whisper

3 minuty temu, whisper napisał:

To co napiszę niżej odbierzcie nie jako hejt, a konstruktywną krytykę. Obecnie temat wygląda kiepsko, a wszystko wskazuje na to, że chcecie wyłącznie mieć coś "swojego" za wszelką cenę. Pierwsza część aplikacji to w większości przetłumaczony praktycznie albo i całkowicie 1:1 tekst z internetu oraz wrzucony (mam wrażenie, że na zapchanie) opis dzielnicy, w której będziecie grać z GTA Wiki. Napisaliście trochę od siebie, to na plus.  

Z notki ooc nie wynika natomiast praktycznie nic co planujecie tak naprawdę grać - za wyjątkiem powyższych dwóch zdań, które nadal niewiele mówią. Ponadto, sami sobie przeczycie bo według tego co piszecie w in character wcale nie będziecie grać "współczesnej" odmiany gangu. Na moje nie przyłożyliście się wcale, napisaliście aplikację na kolanie z tego, co jest dostępne w necie. Rozumiem chęć "rozruszania" south central przez opiekuna (@Byczol) i jego pomocników, ale temat ten pozostawia wiele do życzenia. Nie przedstawia wprawdzie żadnego planu na grę i powinien zostać jak najszybciej poprawiony. Nie wiem dlaczego nie zwrócono do tej pory na to uwagi. Aktualnie to najsłabsza aplikacja w tym dziale, ale na szczęście dla serwerowego półświatka jedyna jaka nie powinna znaleźć się w gronie zaakceptowanych. Mam nadzieję, że ekipa MS-13 mnie nie zje za nawinięcie paru zdań prawdy w nieco mocniejszy sposób, pozdro 😉

warto dodać też że w apce nie ma opisanej kliki którą będziecie grać, w notce ooc napisane jest że będziecie grać coś współczesnego jednocześnie pisząc o jakiejś inicjacji 13 sekundowej która od dawna nie obowiązuje, ponadto w grafice jakieś bandany. Jeśli chcecie faktycznie pograć ms 13stke to radze zrobić dobry research, zainspirować się jakąś współczesną kliką taką jak Normandie locos salvatruchos, Santa Maria Little Salvis etc pooglądać instagramy wspołczesnych młodych bangerów i mniej więcej podpatrzeć sobie jak to wygląda w 2k21

Nie grajcie dużej fali nielegalnych imigrantów, bo w dzisiejszych czasach jest to duża mniejszość. To już nie te czasy, w których duża fala nielegalnych imigrantów przybywa do Kalifornii. Czasy się zmieniły.

RIVALS: Crips Sets, Blood Sets, 18th Street Gang

ALLIES: Mexican Mafia, X3 Sets

Od razu widać, że z wikipedii info wzięte. Jedynie co tutaj macie dobrze to, że rywalami są 18, ale wszystkie sety crips i bloods? To bzdura. Natomiast sety surenos nie są sojusznikami MS-13. Większość surenos nienawidzi MS-13, zresztą nawet gdy powstali w latach 80 to byli ciągle atakowani przez gangi chicanos, które działały w pobliżu. Po prostu ich społeczność nie została zaakceptowana. Warto wspomnieć, że wtedy jeszcze nie byli w konflikcie z 18, byli nawet w krótkim sojuszu, po którym wybuchł beef z niewiadomych powodów. Mają beef między innymi z Crazy Riders 13, Playboys 13, Alley Locos 13, Driffters 13 i Clanton 14 (to set sureno, mają w nazwie 14, bo wzięło się to od numeru ulicy, na której powstali). Co do klik, jedne z nich to Normandie Locos Salvatruchas i Fulton Locos Salvatruchas. Przy czym Normandie skupia się na zarabianiu forsy niż na terroryzowaniu ludzi za pomocą przerażającej przemocy bez powodu, natomiast Fulton na odwrót. Generalnie to są nadal kliki, które przyjmują po dziś dzień salwadorski nacjonalizm i są przywiązani bardziej do brutalnych korzeni MS-13, ale jest to mniejszość w Los Angeles. Większość klik jest zamerykanizowanych i pod tak zwanym programem. Kliki z programu skupiają się na zarabianiu forsy, mają inne zasady i nie są tacy brutalni jak ci z Fulton czy Salwadoru lub Meksyku. Kliki takie jak Fulton są pod 503, czyli system, który przyjmuje salwadorski nacjonalizm. Co ciekawe, kliki z programu i 503 ze sobą rywalizują na ulicy. Czemu tak jest? Bo kliki z 503 nie dostosowali się do programu MS-13.

Edited by Nefarius

• adust changed the title to Normandie Locos Salvatruchas