Jump to content

Dyskusja nt. tuningowania pojazdów

Pablo Escobar
 Share

Recommended Posts

No na pewno rakiety ze zderzaka czy turbo doładowanie będzie chujowe w lore, ale reszta tuningu... czy ja wiem czy jest taka zła? Poza tym teraz wskakuje jeszcze jakiś update do gta online z motywem ścigantów więc benzyniarze będą mieli nieco więcej do zabawy z czego się orientuję. A wiadomo, że zawsze można podzielić te tuningi na legalne i nielegalne co daje nieco więcej zabawy dla organów jak i samych posiadaczy pojazdów.

Też myślę, że obecne opcje tuningu są spoko. Każdy entuzjasta ma jakąś swoją wizję i dobierze co lubi, jeśli trzeba zobacz w googlu zdjęcia street tuning. Ew. zawsze można dopytać na forum czy discord, albo na serwerze.

Nielegalne części? Czyli np? Neony? Światła?

Myślę, że troche szkoda to ograniczać, bo pozwala to wtedy na większe urozmaicenie aut, nie każdy entuzjasta będzie chciał wybierać między ulubioną wizją auta a uważaniem co rusz na patrol na drodze. Głośny tłumik też nikomu nie zrobi krzywdy :p za to rozumiem kwestie zmiany przednich świateł na te bez lamp, zaślepione, zasada widoczności.

Obecne opcje chyba nie pozwolą i tak na przekroczenie kwesti dobrego smaku odgrywanej postaci. Po za tym wszystko wyjdzie w praniu, jak problem rzeczywiście powstanie, a taki podział go rozwiąże. Narazie chyba starczy zapis o mandacie/holowaniu takiego auta i poza brakiem przednich lamp nie ma chyba co tu ograniczać w ruchu na drodze.

Edited by NadchodziMagik

4 godziny temu, WaderQ napisał:

No na pewno rakiety ze zderzaka czy turbo doładowanie będzie chujowe w lore, ale reszta tuningu... czy ja wiem czy jest taka zła? Poza tym teraz wskakuje jeszcze jakiś update do gta online z motywem ścigantów więc benzyniarze będą mieli nieco więcej do zabawy z czego się orientuję. A wiadomo, że zawsze można podzielić te tuningi na legalne i nielegalne co daje nieco więcej zabawy dla organów jak i samych posiadaczy pojazdów.

O tym właśnie mówię, aby tuning był dostępny, ale też fajnie jakby to zostało rozłożone na jakąś osobę, która położy na tym rękę i będzie się opiekować i przyglądać rozwojowi sytuacji, aby na serwerze nie zrobiło się zaraz GTA ONLINE. 

3 godziny temu, NadchodziMagik napisał:

Też myślę, że obecne opcje tuningu są spoko. Każdy entuzjasta ma jakąś swoją wizję i dobierze co lubi, jeśli trzeba zobacz w googlu zdjęcia street tuning. Ew. zawsze można dopytać na forum czy discord, albo na serwerze.

Nielegalne części? Czyli np? Neony? Światła?

Myślę, że troche szkoda to ograniczać, bo pozwala to wtedy na większe urozmaicenie aut, nie każdy entuzjasta będzie chciał wybierać między ulubioną wizją auta a uważaniem co rusz na patrol na drodze. Głośny tłumik też nikomu nie zrobi krzywdy :p za to rozumiem kwestie zmiany przednich świateł na te bez lamp, zaślepione, zasada widoczności.

Obecne opcje chyba nie pozwolą i tak na przekroczenie kwesti dobrego smaku odgrywanej postaci. Po za tym wszystko wyjdzie w praniu, jak problem rzeczywiście powstanie, a taki podział go rozwiąże. Narazie chyba starczy zapis o mandacie/holowaniu takiego auta i poza brakiem przednich lamp nie ma chyba co tu ograniczać w ruchu na drodze.

Światła chyba są legalne z tego co mi wiadomo, bo to są xenony. Co do neonów to bym już to zostawił tylko i wyłącznie pod ludzi, którzy mają po pierwsze jakiś sportowy samochód, albo coś droższego z salonu ustalić jakiś próg, aby to miało smak. Bo takie neonowe ulicę mogą źle się kojarzyć graczom, ale jak najbardziej, żeby to nie było jako /nielegalne - tylko dla org. przest/. Teoretycznie nikomu nie zrobi krzywdy i praktycznie też bo to tylko serwer RP, a doda smaku i brzmienia naszych e-samochodów. Takie auta po prostu muszą uważać na siebie podczas kontroli, ale nie mogą też się bezkarnie przemieszczać po mieście. Muszą to być zloty, albo coś na zasadzie zjazdu miłośników. Przejazdu przez miasto, ale nie poruszanie się po centrum miasta. Bo to nie będzie smaczne. 

Godzinę temu, Sisha napisał:

Światła chyba są legalne z tego co mi wiadomo, bo to są xenony. Co do neonów to bym już to zostawił tylko i wyłącznie pod ludzi, którzy mają po pierwsze jakiś sportowy samochód, albo coś droższego z salonu ustalić jakiś próg, aby to miało smak.

Jak najbardziej neony w typowo ulicznie przerobionych furach. Póki co jest to kwestią dobrego smaku i pozostawia dowolność, by jednak w każdej sytuacji dać graczowi opcje personalizacji. Myślę, że jeżeli ktoś przekroczy dobry smak wystarczy mu upomnienie od administracji, gdyż raczej powinien to być skrajny przypadek. Jednak ciężko przewidzieć jak będzie w praktyce, jakoś z góry zakładam, iż tekstowi gracze to będą w większości dobzi gracze rp. Więc rozumiem ograniczenie neonów co do sportowych aut, bądź odblokowanie ich, gdy w danym aucie większość części nie będzie już stock'owych.

Co do świateł powinienem sprecyzować, miałem na myśli wstawki przednich świateł w retro elegy, gdzie można wstawić całkowicie zaklejoną wersje bądź kolorowy klosz bez żarówek.

Edited by NadchodziMagik

9 godzin temu, NadchodziMagik napisał:

Jak najbardziej neony w typowo ulicznie przerobionych furach. Póki co jest to kwestią dobrego smaku i pozostawia dowolność, by jednak w każdej sytuacji dać graczowi opcje personalizacji. Myślę, że jeżeli ktoś przekroczy dobry smak wystarczy mu upomnienie od administracji, gdyż raczej powinien to być skrajny przypadek. Jednak ciężko przewidzieć jak będzie w praktyce, jakoś z góry zakładam, iż tekstowi gracze to będą w większości dobzi gracze rp. Więc rozumiem ograniczenie neonów co do sportowych aut, bądź odblokowanie ich, gdy w danym aucie większość części nie będzie już stock'owych.

Co do świateł powinienem sprecyzować, miałem na myśli wstawki przednich świateł w retro elegy, gdzie można wstawić całkowicie zaklejoną wersje bądź kolorowy klosz bez żarówek.

A powiedz mi drogi przyjacielu, który typowy uliczny samochód ma neony założone pod zawieszeniem z legalną przybitą kartą przeglądu, która odbywa się sporadycznie? Jak wszystko damy do odblokowania dla zwykłego gracza to czym będą się wyróżniały organizacje zmotoryzowane, które w jakimś stopniu mają lepszy dostęp do /tuningu/ /mechanicznego, wizualnego/ nie widzę tego jakoś, żebym ja odgrywając właściciela klubu jeździł samochodem, który wygląda tak samo jak kierowca będący w organizacji zmotoryzowanej (przestępczej). Po pierwsze będzie to nie smaczne dla całej otoczki zmotoryzowanych, bo chcieli by mieć unikatowe auta, a nie takie co stoją pod Vespucci, Downtown. Co do świateł to sam napisałeś teraz jasno i przejrzyście, że takie coś nie ma prawa bytu. Chyba, że w dzień bo z tego co się orientuje to nie trzeba zapalać dzień w świateł jadąc samochodem przy dobrej pogodzie, ale! /dobra pogoda nie jest wieczna, a policja też nie uwierzy nam na słowo, że w nocy to auto się nie porusza/ więc tak raczej odpada taki tuning. Z smakiem wszystko smakuje lepiej czy też wygląda. Nawet tuning, który oferuje GTA V. A przypomnijmy, że wchodzi zaraz update dla ścigantów i ponoć będzie co robić.

13 godzin temu, Pablo Escobar napisał:

Jak wszystko damy do odblokowania dla zwykłego gracza to czym będą się wyróżniały organizacje zmotoryzowane

To może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem:

który wygląda tak samo jak kierowca będący w organizacji zmotoryzowanej (przestępczej). 

Ponownie @UP - doczytaj - grupy zmotoryzowane nie działają jak grupy przestępcze.

nie widzę tego jakoś, żebym ja odgrywając właściciela klubu jeździł samochodem, który wygląda tak samo jak kierowca będący w organizacji zmotoryzowanej (przestępczej).

Nikt ci nie każe. Ponownie przytoczę zasadę odgrywania postaci w ramach dobrego smaku - zapoznaj się proszę z tym pojęciem i jego znaczeniem. Daje to graczom dowolność w kreowaniu postaci, wiadomo że może trafić się czubek robiący postać wbrew zasadom rp, na każdym serwerze się taki znajdzie, zadaniem administracji jest już zrobić z tym porządek, a nam cieszyć się naszą grą. Raz piszesz, że gracze są na tyle dobzi, iż można im zapewnić brak utraty majątku, z drugiej strony uważasz, że nie będą potrafili zrobić auta w klimacie odgrywanej postaci. 

bo chcieli by mieć unikatowe auta, a nie takie co stoją pod Vespucci, Downtown. 

Czyli wracamy do przydzielania konkretnych aut wyłącznie pod frakcję, do tego skiny, żeby każdy nie cywil był wyjątkowy.

Każdy powinien mieć dostęp do aut, fanów motoryzacji jest bardzo wielu, nie trzeba należeć do specjalnej grupy żeby tuningować swoje ulubione auto. Tymbardziej że aut i możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

Co do świateł to sam napisałeś teraz jasno i przejrzyście, że takie coś nie ma prawa bytu. Chyba, że w dzień bo z tego co się orientuje to nie trzeba zapalać dzień w świateł jadąc samochodem przy dobrej pogodzie, ale! /dobra pogoda nie jest wieczna, a policja też nie uwierzy nam na słowo, że w nocy to auto się nie porusza/ więc tak raczej odpada taki tuning. Z smakiem wszystko smakuje lepiej czy też wygląda. Nawet tuning, który oferuje GTA V. A przypomnijmy, że wchodzi zaraz update dla ścigantów i ponoć będzie co robić.

Ponownie, zbadaj temat, ja przytoczyłem ten szczególny przypadek, ale z tego co mi wiadomo z własnej zabawy w tuning w gta, dotyczy to tylko tego jednego modelu auta, inne nie posiadają takowej modyfikacji. Co przyniesie update, wybacz nie potrafię przewidzieć.

Edited by NadchodziMagik

Cytat

To idziemy w realizm czy dostosowujemy się do reali gry i staramy się uprzyjemnić rozgrywkę? To tylko dyskusja.

Role Play - realne odgrywanie naszych postaci i lore serwera w jak najbardziej możliwy sposób. Tak zawsze było więc wątpię, aby tutaj było inaczej. 

Cytat

To może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem

Również polecam czytać ze zrozumieniem moich wypowiedzi. Napisałem /organizacje zmotoryzowane/ a Ty mi wysyłasz link do grup zmotoryzowanych, które na pewno nie będą w żaden sposób powiązane z organizacją PRZESTĘPCZĄ zmotoryzowaną. 

39 minut temu, NadchodziMagik napisał:

Ponownie @UP - doczytaj - grupy zmotoryzowane nie działają jak grupy przestępcze.

Kolego jak wół jest napisane nawet w nawiasie (przestępcze). A Ty dalej mi mówisz o czytaniu ze zrozumieniem i dajesz linka do grup zmotoryzowanych, a to nie jest to samo. Ty mówisz o czym innym. 

42 minuty temu, NadchodziMagik napisał:

Nikt ci nie każe. Ponownie przytoczę zasadę odgrywania postaci w ramach dobrego smaku - zapoznaj się proszę z tym pojęciem i jego znaczeniem. Daje to graczom dowolność w kreowaniu postaci, wiadomo że może trafić się czubek robiący postać wbrew zasadom rp, na każdym serwerze się taki znajdzie, zadaniem administracji jest już zrobić z tym porządek, a nam cieszyć się naszą grą. Raz piszesz, że gracze są na tyle dobzi, iż można im zapewnić brak utraty majątku, z drugiej strony uważasz, że nie będą potrafili zrobić auta w klimacie odgrywanej postaci. 

Nie muszę się zapoznawać z czymś co znam lepiej od pacierza, czy tabliczki mnożenia. Po prostu skoro mówimy o RP to trzeba znaleźć granicę smaku dla organizacji przestępczych i zmotoryzowanych takiego jestem zdania. Co do utraty majątku to jest w ogóle inna dyskusja i nie wiem po co ją tutaj wrzucasz. Nie napisałem, że nie będą potrafili zrobić auta w klimacie. Tylko, że to wyjdzie poza granicę smaku patrząc na nie które aktualizacje samochodów GTA ONLINE.

44 minuty temu, NadchodziMagik napisał:

Ponownie, zbadaj temat, ja przytoczyłem ten szczególny przypadek, ale z tego co mi wiadomo z własnej zabawy w tuning w gta, dotyczy to tylko tego jednego modelu auta, inne nie posiadają takowej modyfikacji. Co przyniesie update, wybacz nie potrafię przewidzieć.

Pięć razy jeszcze o tym napisz, bo nie widziałem. 

Najnowsza aktualizacja GTA V pokazała, że nie można w pełni wykorzystywać zasobów części ze strony R* i nie będziemy udostępniać wszystkich komponentów do pojazdów, tylko te w granicy dobrego smaku i realiów USA. 

Mogę się nie znać, ale myślę, że dodanie takich opcji, jak kolorowe lampy xenon, czy neony na podwoziu, mogą być fajnym urozmaiceniem dla np. grup ścigantów. Ponadto można ograniczyć tę opcję tylko do konkretnych grup pojazdów (sportowych). Do tego jazda z neonami byłaby nielegalna, co wiązałoby się z ryzykiem. Wtedy raczej gracze podejdą do tego z głową.

Tuning ciekawie się prezentuje na vGaming, neony fajnie można wykorzystać. Podpiąć neony tylko pod grupy scigantów aby normalni cywile którzy nie należą do grupy zmotoryzowanej jeździli z Neonami. Można wprowadzić system neonów który polegałby na wypalaniu się Neonu. System by pozwalał również na wyłączeniu neonów za pomocą przycisku. Myślę że to dobry pomysł.

Edited by simpuL