Jump to content

Jak poprawnie kreować postać aby nie wyjść na statsa?

DawidZSW
 Share

Recommended Posts

Cześć! Zapewne wielu z Was spotkało się z problemem tzw. "statsów" na początku objaśnię kim taka osoba jest.

Popularnie zwanym "statsem" jest osoba, która w grze stawia tylko i wyłącznie na zysk, przeważnie takie osoby nie uczestniczą aktywnie w życiu role play, wolą bić duty w trzech biznesach na raz stojąc jedynie za ladą i podając jedzenie i na tym ich gra się kończy. Ich celem zdobycie jest jak największego majątku. Często widzimy osoby, których postacie są jedynie kelnerami w restauracji lub kurierami a jeżdżą luksusowym autem, na którego nie stać w realnym życiu połowy społeczności miasta. Mam na myśli to, że jeżeli chcemy dobrze prowadzić postać to musimy przede wszystkim odpowiednio przystosować majątek do funkcji postaci, którą pełni nasza postać.

Drugim przykładem spotykanych osób są osoby, które grają we frakcjach, zazwyczaj już po pierwszym miesiącu gry osoby, które uczestniczą w grze we frakcji posiadają już sportowe lub drogie auto, na które również zwyczajnego zastępce szeryfa czy strażaka w pierwszym stopniu zaszeregowania nie było by stać. Oczywiście z góry nie chce narzucić Wam gry, bo to jest Wasz wybór co chcecie grać ten poradnik ma nakreślić tylko jak można poprawnie i z sensem kreować postać. Jeżeli postać awansuje w hierarchii frakcji na wyższe stopnie podchodzące pod końcowe stopnie zaszeregowania takie jak Supervisory Staff/Command Staff nie ma problemu żeby taka osoba posiadała na stanie droższy pojazd z wyższej półki. Odstępstwem od tego zagadnienia są postacie skorumpowane biorące łapówki. Tak samo jeżeli chodzi o kierowników/managerów luksusowych biznesów czy korporacji (spółek kapitałowych) - nie ma problemu aby taki manager czy nawet szef pozwolił sobie na luksusowy pojazd no bo w końcu posiada on nie raz duży dochód z takowych firm. 

Jeszcze co do frakcji - są organizacje takie jak FBI/CIA gdzie specjaliści nie zajmujący nawet tak dużego stanowiska zarabiają bardzo dużo w swojej służbie ku chwale USA przez co również mogą pozwolić sobie na trochę luksusu ze swojej pensji czy może nawet łapówek ze skorumpowanych postaci.

Oczywiście statsowanie nie polega jedynie na wbijaniu kasy w najbogatszy pojazd - tak samo jest z wszelkimi akcesoriami postaci czy lokum mieszkalnym. Nie wyobrażam sobie swojej postaci harującej jako barman i mieszkającego na Richmann. Szczerze mówiąc po prostu krew mnie zalewa jak widzę (niekoniecznie nowego) gracza mającego na koncie bankowym z 200$ poruszającego się rowerem czy skuterem a w opisie posiadającego rolexa wysadzanego diamentami czy jeszcze lepiej - "czuć od niego woń DROGICH perfum" jeszcze najlepiej podkreślone na inny kolor aby wszystkie kobiety w około czuły i widziały xD.

Myślę, że pokrótce nakreśliłem Wam jak i nowym osobą na scenie Role Play co robić aby nie wyjść na statsa. Powodzonka misie.

Autor: DawidZSW (DawidZSW#8723) 

Temat będzie aktualizowany, zezwalam na kopiowanie na inne fora ale proszę pozostawić w opisie wykonawce jak i kontakt do mnie przez discord.

Edited by DawidZSW

Sam materiał jest przygotowany naprawdę dobrze, jednakże jak na dzisiejsze czasy powinniśmy przyjąć do siebie, że status to nieodłączny odłam społeczności, który mimo wszystko nie do wyeliminowania, a od zawsze głównym celem każdego człowieka jest zgromadzenie jak największej ilości dóbr materialnych. Co mam zatem na myśli... to fakt iż podany argument na samej górze nie koniecznie obrazuje to co najpewniej chciałeś przekazać, mimo wszystko przed stworzeniem postaci powinniśmy wiedzieć co chcemy na niej osiągnąć, cel który ma każdy człowiek i do którego dążymy, tak, może się i wydawać to dość zabawne choć jest to specyficzny klimat rozgrywki, który właśnie kładzie na to nacisk, a samo gromadzenie gotówki też nie powinno kojarzyć się z czymś złym, jest to zwykły ludzki nawyk i postacie dążące do sukcesu finansowego też tutaj muszą się znaleźć, choć nie powinniśmy zapominać o sytuacji, w której to wychodzimy kompletnie z roli naszego wirtualnego charakteru goniąc za bogactwem. Mimo to materiał naprawdę bardzo fajny i być może nowym charakterom się przyda, pozdrawiam cieplutko. 

Edited by WujekEddy

16 minut temu, WujekEddy napisał:

Sam materiał jest przygotowany naprawdę dobrze, jednakże jak na dzisiejsze czasy powinniśmy przyjąć do siebie, że status to nieodłączny odłam społeczności, który mimo wszystko nie do wyeliminowania, a od zawsze głównym celem każdego człowieka jest zgromadzenie jak największej ilości dóbr materialnych. Co mam zatem na myśli... to fakt iż podany argument na samej górze nie koniecznie obrazuje to co najpewniej chciałeś przekazać, mimo wszystko przed stworzeniem postaci powinniśmy wiedzieć co chcemy na niej osiągnąć, cel który ma każdy człowiek i do którego dążymy, tak, może się i wydawać to dość zabawne choć jest to specyficzny klimat rozgrywki, który właśnie kładzie na to nacisk, a samo gromadzenie gotówki też nie powinno kojarzyć się z czymś złym, jest to zwykły ludzki nawyk i postacie dążące do sukcesu finansowego też tutaj muszą się znaleźć, choć nie powinniśmy zapominać o sytuacji, w której to wychodzimy kompletnie z roli naszego wirtualnego charakteru goniąc za bogactwem. Mimo to materiał naprawdę bardzo fajny i być może nowym charakterom się przyda, pozdrawiam cieplutko. 

Myślę, że materiał w głównej mierze skierowany jest do społeczności nowej na serwerach Role Play, ponieważ większość osób doświadczonych lub grających od niedawna a chcący grać coś sensownego wiedzą, że objaw statsowania jest niezbyt dobrze widziany w grze. Dzięki za słowa, również pozdrawiam.

Co jest złego w byciu kurierem i jeżdżeniem Audi R8? :D

Znam niejedną osobę zarabiającą w Holandii i żyjącym w Polsce na poziomie, więc takie bycie "statsem" nie jest czymś negatywnym (ani nierealnym, co można było podciągnąć pod "non-rp"). 

Czym innym jest ciągłe grindowanie i noł-lajfienie w celu ciągłego zarobku, co staje się wyłącznym celem w rozrywce. Dla mnie to jest odebranie sobie smaku zabawy i sprawienie sobie kolejnego obowiązku. 

3 godziny temu, Hawert napisał:

Co jest złego w byciu kurierem i jeżdżeniem Audi R8? :D

Znam niejedną osobę zarabiającą w Holandii i żyjącym w Polsce na poziomie, więc takie bycie "statsem" nie jest czymś negatywnym (ani nierealnym, co można było podciągnąć pod "non-rp"). 

Czym innym jest ciągłe grindowanie i noł-lajfienie w celu ciągłego zarobku, co staje się wyłącznym celem w rozrywce. Dla mnie to jest odebranie sobie smaku zabawy i sprawienie sobie kolejnego obowiązku. 

No i właśnie na "Czym innym jest ciągłe grindowanie i noł-lajfienie w celu ciągłego zarobku, co staje się wyłącznym celem w rozrywce. Dla mnie to jest odebranie sobie smaku zabawy i sprawienie sobie kolejnego obowiązku. " się opiera statsowanie. Bardziej w tym temacie chodzi o poruszenie tego tematu, na dniach będę poprawiał kontekst

• 10 months later...
  • 3 weeks later...
On 8/3/2021 at 11:37 AM, heavytrap said:

po prostu wiedzcie ze spoko byloby wpisac ck kiedy nastepuja takie okolicznosci i ze jest to symulator odgrywania prawdziwego zycia a nie symulator robienia burgera

symulator jezdzenia rowerem i fleksoweanie sie /me duzy roleks na prawej dloni wazacy tyle ze mi zaraz ramie zlamie

• 3 weeks later...

Duża część osób które grają na serwerze mają po prostu gdzieś kreowanie postaci, odgrywania postaci pod gangstera czy kogo innego. Przychodzi ktoś przykladowo po 10h pracy to ma ochotę pograć, po swojemu a nie by ktoś mu narzucał gre. Niech każdy gra po swojemu aby gra mu sprawiała przyjemność, trochę inna sytuacja jest grając w organizacjach typu gang bo tam już z góry są narzucone rzeczy takie jak np; bieda.

Edited by FajtereK

1 godzinę temu, FajtereK napisał:

Duża część osób które grają na serwerze mają po prostu gdzieś kreowanie postaci, odgrywania postaci pod gangstera czy kogo innego. Przychodzi ktoś przykladowo po 10h pracy to ma ochotę pograć, po swojemu a nie by ktoś mu narzucał gre. Niech każdy gra po swojemu aby gra mu sprawiała przyjemność

Myślenie typowego grajka z ls stories. No pewnie dajmy wszystkim wolną rękę, niech każdy najlepiej nijaczy swoją postać - a niech gra sobie mechanika, kucharza i fryzjera, a do tego jeszcze gangstera, który handluje narkotykami, robi napady rabunkowe i strzela do ludzi jeśli mu ktoś podpadnie, bo przecież takie coś sprawia mu przyjemność xD. Bardzo źle, że są ludzie, którzy mają gdzieś kreowanie postaci - jest to bardzo duży błąd, którego należy się pozbyć. Roleplay polega na odpowiednim kreowaniu postaci, na interakcjach między postaciami, a do tego trzeba kierować się dobrym smakiem. Dobry smak to między innymi to, że jeśli grasz cywila, który np. mieszka w średniej klasie społecznej i ma pracę, to raczej nie powinien wchodzić na ścieżkę przestępcy, bo jego praca wystarczy aby utrzymać się i godnie żyć. Niech lepiej komuś takiemu zacznie sprawiać przyjemność sama gra roleplay w poprawny sposób, a nie samo grindowanie forsy mając wyjebane na kreację postaci i interakcję z innymi. Natomiast nie mam nic przeciwko osobom, które pracują w biznesie, ale fajnie grają roleplay. Mentalność graczy w PL od dawna jest do zmiany - nie wszystkich, bo na szczęście istnieją tacy co zajebiście grają i takich można nawet spotkać w sektorze cywilnym, ale chodzi mi o tych, co nie rozumieją co to jest roleplay i grają tak tragicznie, że aż się rzygać chce.