Jump to content

Realne marki odzieżowe w świecie gry

debiL
 Share

Recommended Posts

5ad692-271590_20200313213336_1-min.pngCześć. Jak już prawdopodobnie część z was zauważyła, w lore serwera vgaming łączymy marki z GTA:V oraz te realne, które każdy z was dobrze zna. Od jakiegoś czasu wraz z administracją dyskutujemy na temat tego, jak rozwiązać kwestie związane z limitowaną odzieżą na serwerze. Postanowiliśmy, że razem z wami na spokojnie to przedyskutujemy i dojdziemy do wspólnej konkluzji. Zastanawialiśmy się nad podzieleniem ubrań z addonów i sklepów na kategorie, a między innymi wprowadzenie sklepów typu "z drugiej ręki" (nie mowa tu o second-handach), w których pojawiłyby się przedmioty limitowane. Padł też pomysł, by ciężko dostępne przedmioty kilka razy w tygodniu pojawiały się na portalu aukcyjnym, gdzie gracze mogliby je między sobą po prostu licytować. Szukamy odpowiednich rozwiązań, by nie każdy losowy Czesiek z Los Santos był odziany w najdroższe dostępne buty, a każdy przy tym był zadowolony. Sprawa nie tyczy się oczywiście kultowych Yeezy czy Dunków, bo będziemy mogli je dostać tak naprawdę od kopa w odpowiednich sklepach in game (w Polsce bardzo łatwo je dostać, a o USA to nie ma co nawet wspominać), ale chodzi nam dokładnie o te ciężej dostępne rzeczy, przykładowo mowa o kolaboracjach typu Air Dior czy Nike x Off White. Jak widzielibyście to na serwerze? Nie chcemy, by każdy gracz wyglądał jak upośledzony bananowy gówniarz,  który szasta portfelem rodziców. Nie chcemy też, by rockstarowe marki odeszły w zapomnienie, a także by zwykłego rodzaju buty typu Air Max 1 czy Adidas Superstar były pożądane. Zapraszam was do wspólnej dyskusji, w jakiej kategorii widzicie limitowanego typu przedmioty na serwerze i czy w ogóle widzicie.

Wszelkie modyfikacje możecie proponować tutaj: https://vgaming.pl/forum/209-modyfikacje/

Posted (edited)
17 minut temu, murmir napisał:

high endowe ubrania, biżuteria i inne smaczki, tylko na Rockford Hills w cenach adekwatnych do przedmiotu

Osobiście zaproponowałem, by pojawiły się 4 typy sklepów. Prawdopodobnie będą istniały właśnie w dostosowanych do społeczności miejscach:

• Sklep typu footlocker: Nike, Adidas, Reebok, etc.
  • Sklep typu van graaf (nie znam żadnego odpowiednika z USA): Lacoste, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, etc - do tego customowe eleganckie rzeczy.
  • Sklep typu high-end: Gucci, Louis Vuitton, Versace, etc.
  • No i sklep z rzeczami limitowanymi, które będą w zdecydowanie zawyżonych cenach, jeżeli go oczywiście będziemy wprowadzać. Bo odtąd zaczyna się dyskusja. Co z tymi przedmiotami limitowanymi najbardziej pożądanymi.

Oczywiście, jest to tylko moja personalna propozycja, którą wolno rzuciłem do @szpadziu.

Edited by Jezozwierz

19 minut temu, Jezozwierz napisał:

Osobiście zaproponowałem, by pojawiły się 4 typy sklepów. Prawdopodobnie będą istniały właśnie w dostosowanych do społeczności miejscach:

• Sklep typu footlocker: Nike, Adidas, Reebok, etc.
  • Sklep typu van graaf (nie znam żadnego odpowiednika z USA): Lacoste, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, etc - do tego customowe eleganckie rzeczy.
  • Sklep typu high-end: Gucci, Louis Vuitton, Versace, etc.
  • No i sklep z rzeczami limitowanymi, które będą w zdecydowanie zawyżonych cenach, jeżeli go oczywiście będziemy wprowadzać. Bo odtąd zaczyna się dyskusja. Co z tymi przedmiotami limitowanymi najbardziej pożądanymi.

Oczywiście, jest to tylko moja personalna propozycja, którą wolno rzuciłem do @szpadziu.

Można by też śmiało coś pokombinować z projektantami. Fajna furtka dla branży rozrywkowej aby móc grać w grze a nie tylko poprzez forum. Niech oni prowadzą limitowane sprzedaże swojej kolekcji.

10 minut temu, Czechu napisał:

Można by też śmiało coś pokombinować z projektantami. Fajna furtka dla branży rozrywkowej aby móc grać w grze a nie tylko poprzez forum. Niech oni prowadzą limitowane sprzedaże swojej kolekcji.

Myślę, że branża rozrywkowa, która pojawi się w przyszłości będzie miała swoje miejsce dla projektantów mody. To oczywiście od nich będzie zależało, czy chcą produkować limitowane rzeczy w swoich kolekcjach, czy nie. Pytanie idzie bardziej do marek świata prawdziwego.

Teraz, simpuL napisał:

Nie widzę potrzeby aby dodawać takich ubrań. Lecz jak Gracze chcą to czemu nie.

co ty pierdolisz x D, many, przeciez udoskonalanie swojego chara, grzebanie w butikach z ciuchami, spedzanie godzin w kreatorze to chyba najfaniejsza czesc zabawy, ktora oferuje gta v, stworzenie unikalne image swojej postaci, ktorego nikt nie bedzie mogl ci zapierdolic

Logo adidasa albo innej marki na pół ciucha śmierdzi fivem'em i podmiankami na sampie z 2014r. Taką też jakość ma większość tych ciuchów wrzucanych przez turków, albo pixeloza albo ma tyle poligonów, że jak 5 osób w takich customowych ubraniach do siebie podejdzie to wycrashuje pół serwera jak tylko się zbliży. Ubrania tworzone na bazie ciuchów z online, robione od zera jak najbardziej, modele adidasów i inne wyjęte z simsów sztynią klocem.
Przykłady:
https://pl.gta5-mods.com/player/sweater-pack-for-mp-female
https://pl.gta5-mods.com/player/sweater-for-mp-female
https://pl.gta5-mods.com/player/skinny-jeans-for-franklin
https://pl.gta5-mods.com/player/bandana-top-for-mp-female
https://pl.gta5-mods.com/player/short-jeans-mp-female
https://pl.gta5-mods.com/player/custom-overalls-for-mp-female
https://pl.gta5-mods.com/player/short-top-for-mp-female-583e274c-e8ca-4ad9-bc9e-5c3902710f7d
https://pl.gta5-mods.com/player/off-shoulder-top-for-mp-female

czy naprawdę musimy ładować wszędzie ten streetwear? Według mnie, priorytetowo powinniśmy się otworzyć na graczy, niech tworzą własne marki odzieżowe które zapełnią sklepy.

GUCCI jeszcze wrzućcie XD 

GTA V oferuje tyle ubrań, że nie trzeba dodawać kolejnych. Jak pojawi się jakiś projektant mody to dodajcie jego osobiste ubrania na serwer i tyle. ¯\_(ツ)_/¯

6 godzin temu, murmir napisał:

co ty pierdolisz x D, many, przeciez udoskonalanie swojego chara, grzebanie w butikach z ciuchami, spedzanie godzin w kreatorze to chyba najfaniejsza czesc zabawy, ktora oferuje gta v, stworzenie unikalne image swojej postaci, ktorego nikt nie bedzie mogl ci zapierdolic

popieram

6 godzin temu, Bukraj napisał:

Taką też jakość ma większość tych ciuchów wrzucanych przez turków, albo pixeloza albo ma tyle poligonów, że jak 5 osób w takich customowych ubraniach do siebie podejdzie to wycrashuje pół serwera jak tylko się zbliży. Ubrania tworzone na bazie ciuchów z online, robione od zera jak najbardziej, modele adidasów i inne wyjęte z simsów sztynią klocem.

Na gta world jest tego dużo i jakoś nie crashuje serwera, więc można odebrać tą wypowiedź jako zwykła wymówka, żeby tylko nie wgrywać tego na serwer. Na konkurencji nie wgrali ubrań z realnymi markami, ponieważ bali się i nadal boją, że takie nike ich pozwie do sądu, co jest kolejną wymówką. GTA World, serwer na którym gra 700-800 graczy używa realnych marek w ubraniach i do tej pory nikt ich nie pozwał. 

6 godzin temu, Humek napisał:

GUCCI jeszcze wrzućcie XD 

GTA V oferuje tyle ubrań, że nie trzeba dodawać kolejnych. Jak pojawi się jakiś projektant mody to dodajcie jego osobiste ubrania na serwer i tyle. ¯\_(ツ)_/¯

Co z tego, że GTA V oferuje sporo ubrań? Weź pod uwagę, że nie każdy gracz lubi zakładać na swoją postać ubrania o jakiejkolwiek marce stworzonej przez rockstara. Są ludzie, którzy chcą aby w końcu mogli założyć buty nike, a nie jakieś od rockstara. Ja sam należę do takich graczy, bo mam większą frajdę z gry gdy założę sobie dresik z adidasa i buty nike niż jakbym miał założyć coś rockstarowego. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy uwielbiają uniwersum GTA 5 do tego stopnia, że nie czują potrzeby dodawania realnych marek, ale nie jesteście sami na tym serwerze. Jeżeli chcecie ubrać postać w rockstarowe ciuchy to to zróbcie i grajcie swoje, nie psując zabawy innym graczom, chcącym sobie pośmigać w nike czy adidas.

Już dodawałam propozycję w innym dziale o podobnej tematyce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebym wypowiedziała się również tu. Moim zdaniem przede wszystkim ceny ubrań z wyższej półki oraz ceny ubrań ze średniej klasy sieciówek powinny być w dość dużym stopniu zróżnicowane. Pomysł, który zaprezentowałeś wydaje się całkiem rozsądny (podział na sklepy niższej półki oraz te luksusowe, droższe). Pozostaje kwestia unikatowych, najdroższych ubrań. Być może rzeczywiście sprawdzi się pomysł z licytacjami, a można również przemyśleć opcję z projektantami i tym samym rozwinięciem branży rozrywkowej, jak ktoś też wyżej wspominał. Wszystko moim zdaniem zależy od zaangażowania i chęci graczy, czy w ogóle znalazłby się ktoś chcący taką postać odgrywać.

Offtop:

Ja jedynie wtrącę jeszcze jedną rzecz, która nie została poruszona w dyskusji, mianowicie drugą stronę tematu, ubrania dla najbiedniejszych. Wiem, że są osoby, które będą grały osoby bezdomne. Proponowałabym dodać pojemniki, do których można wrzucać lub raz na jakiś czas respiłyby się ubrania bardzo niskiej jakości, podarte lub brudne — imersyjnie pasujące dla postaci zaniedbanej i bardzo ubogiej.

przecież każdy gracz może sobie sam sobie wgrać dane mody, nw po co wrzucać to na serwer bo pewnie znajdą się osoby co nie będą chcieli widzieć realnych marek na vg.

2 godziny temu, Eraluz napisał:

przecież każdy gracz może sobie sam sobie wgrać dane mody, nw po co wrzucać to na serwer bo pewnie znajdą się osoby co nie będą chcieli widzieć realnych marek na vg.

Nie rozumiem dlaczego kogoś tak bardzo boli, że zobaczy na serwerze nike, adidas, lacoste czy gucci. Nie chcesz to nie noś ubrań z tymi markami, inni gracze na pewno skorzystają. Obserwując tego typu dyskusję na konkurencyjnym serwerze, zwróciłem uwagę na to jak dużo ludzi pragnie, aby te realne marki były na serwerze. Myślę, że między innymi to by ich zachęciło do gry tutaj, bo na konkurencji tego nie ma, zamiast tego wrzucają jakieś koszulki z penisem czy inne śmieszne lub brzydkie ubrania.

Szczerze mówiąc mam już dość wgrywania podmianek i pewnie nie tylko ja. Wgrywanie modów u siebie na komputerze ma jeden, duży minus - tylko ty to widzisz. Dodatkowo istnieje szansa, że u innych będziesz chodził w białoczarną kratę lub z dziurami w ubraniu, także lepiej żeby te mody były wgrywane na serwer, aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji. Skoro GTA 5 daje nam możliwość wgrywania modyfikacji na serwer, to trzeba skorzystać i powgrywać jakieś fajne podmianki. Wszyscy powinni to zaakceptować i zrozumieć, że nie każdy ogranicza się do uniwersum GTA 5. Jedni będą odgrywać Pißwasser, a drudzy będą odgrywać np. modelo czy bud light. Jedni będą kibicować drużynie Los Santos Panic, a dla drugich będzie to niesmaczne i będą chcieli grać Lakers czy Dodgers. Tak samo w przypadku grup przestępczych, dla jednych granie crips, bloods czy surenos będzie sprawiało większą frajdę niż granie czegoś wymyślonego, natomiast dla drugich zmyślona grupa przestępcza będzie strzałem w dziesiątkę. 

Edited by Nefarius

6 godzin temu, Lilith napisał:
Offtop:Wiem, że są osoby, które będą grały osoby bezdomne. Proponowałabym dodać pojemniki, do których można wrzucać lub raz na jakiś czas respiłyby się ubrania bardzo niskiej jakości, podarte lub brudne — imersyjnie pasujące dla postaci zaniedbanej i bardzo ubogiej.

To jest trolling czy niesmaczny żart czy co? Nie wiem jak to odebrać. Jeżeli chodzi o zniszczone ciuchy można zorganizować kilka modeli, ale jak ktoś chce grać bezdomnego to niech przed rozpoczęciem rozgrywki po prostu kupi sobie odpowiednie przedmioty. Nie przesadzajmy. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.