Jump to content

Dyskusja nt. przyszłości projektu

zozim
 Share

Recommended Posts

Cze, Zachęcam do dyskusji na temat przyszłości serwera, ogólnego dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na dane tematy, tego co według was powinno ulec zmianie przed startem itd.

Edited by zozim

serwus,  wydaje mi sie ze slabiaki i ludzie nie zaslugujacy na pozycje, na ktorej sie znajduja

pozdrawiam goraco.

A tak na poważnie nie ubliżając nikomu czy coś to..
Ludzie na posadzie gamemastera naprawdę powinni mieć większą wiedze nt. tego trybu gry itd bo to wkońcu oni odpowiadają za jej kreacje, przeglądając różne fora z osobami np właśnie z tego stanowiska widze, że mają małe pojęcie i wiedze, którą mogą przekazać lub wykorzystać aby gra stała się przyjemniejsza i urozmaicona chociażby o jakieś ciekawe wydarzenia fabularne, chociaż może to być ciężkie skoro serwer ma fabułe na 4 podpunkty gdzie jednym z nich jest poinformowanie o niegraniu covida-19 w wirtualnym świecie.

Ludzie z tych stanowisk nie wyróżniają się niczym od innych graczy, więc dlaczego gamemasterem nie jest Macius123.

Nie znam czerwonych więc się nie wypowiadam ale kolejna sekcja to supporterzy, którzy wydaje mi się są tutaj brani z pierwszej łapanki i wsadzeni na rangę za aktywność na discordzie czy tam 4um.

Edited by uwuewue

Naszła mnie pewna refleksja... Czytając temat z wypisaną administracją odniosłem wrażenie, że miejsca w ekipowej hierarchii były przyznawane według wkładu w prace przed startem serwera. To normalna sprawa, że za robotę się wynagradza, jednak z całym szacunkiem do wszystkich, ale stanowiska powyżej supportera (zwłaszcza te gamemasterskie) powinny być obsadzane przez osoby, które odznaczają się kreatywnością, naprawdę bardzo dobrą grą In Character i są zorientowane w tym temacie. 

O ile osoby, które mogą nie mieć zajebistego poziomu roleplayu na stanowisku supportera nie budzą obaw, bo mogą okazać się właściwymi osobami na tym pomocniczym stanowisku, o tyle gamemasterzy (jak sama nazwa pełnionej funkcji, czyli "mistrzowie gry" wskazuje) powinny być swojego rodzaju roleplayowymi weteranami, doskonale zorientowanymi na temat tego, jak powinna wyglądać gra w poszczególnych sektorach i takimi, które same prezentują wyśmienitą grę, bo w końcu będą narratorami. Nie chcę wytykać w tym momencie nikogo palcami, jednak pewnie spora część osób podzieli moje zdanie, że znajdują się tutaj osoby (których rozgrywce z resztą miałem okazję przyglądać się na konkurencyjnym serwerze) i no... Sami wiecie. Bycie gamemasterem to naprawdę odpowiedzialna posada i nie neguję tego, że być może jedna czy druga osoba zapieprzała jak głupia poświęcając swój wolny czas na pomoc przy starcie, dokładając mniejszą lub większą cegiełkę do projektu, ale taki awans powinien raczej zachodzić w poziomach/uprawnieniach supporterów lub na ewentualnej płaszczyźnie supporter -> moderator techniczny. 

Nie chcę wyjść tutaj na jakiegoś bredzącego starego wyjadacza, mimo iż na roleplayu jestem od grubych lat albo zostać odebrany jako gość, który mówiąc potocznie "wyżej sra niż dupę ma", ale jako iż wątek ten powstał do podzielenia się swoimi opiniami postanowiłem sam się wypowiedzieć. Ja osobiście serio chciałbym - widząc między innymi skrypt, to ile czasu włożył w jego doskonalenie Tampa, jaki ma zapał do naprawiania znalezionych bugów i dostrzegając potencjał tego wszystkiego - aby vGaming okazał się naprawdę mocnym projektem, mogącym zamieszać na scenie RP. Szkoda gdyby to wszystko poszło na marne, a z doświadczenia wiem, iż to nie skrypt (nawet jeśli okazałby się być totalną innowacją), a starannie dobrana ekipa stanowi clou udanego projektu. Stąd mój post i liczę na to, że nie zostanie to odebrane jako ofensywa w stronę części członków administracji tylko być może skłoni do refleksji zarząd projektu oraz wzbudzi merytoryczną dyskusję na ten temat, do czego z resztą serdecznie zachęcam. Pozdro. 

Edited by whisper

• zozim changed the title to Dyskusja nt. przyszłości projektu

tu 3/4 ekipy jest do wypierdolenia, poczawszy od tego simpula, errmiranda i jakichs kurwa bukrajow, ktorzy robia wam taka siare, ze to przechodzi ludzkie pojecie x D ci goscie nadaja sie do ghotic rp albo kurwa adminowana na polskim party serverze

wystarczy spojrzec co oni akceptuja/wstawiaja, jak wygladaja te aplikacje, na jakim sa poziomie, to jest wizytowka tego serwera? w jaki sposob chcecie zagrozic konkurencji

Rozumiem chęć przyciągnięcia sporej liczby graczy, jednak stawianie wyłącznie na ilość, zapominając przy tym o jakości (bo naprawdę to da się połączyć) może okazać się zgubne.

juz nie wspomne jak dzis za nawijanie grubych faktow na temat stanu tego serwera pod wzgledem ekipowym bylem kilka razy mutowany (i nadal jestem zmutowany) za zwykla rozmowe i wytkniecie faktow, najgorsze co mozecie robic jako ekipa,  wszystko pod dywan wrzucac i udawac, ze nic sie nie dzieje

i jeszcze jedno, kurwa macie 24 chlopow w ekipie z czego 3 to GMI XD, gdzie tylko jeden tak naprawde cos kuma czacze, ten byniol, a 13 jest kurwa supporterow od chuj wie czego, chyba zeby kicki wpierdalac i nakladac blokady na bieganie i skakanie, ewentualnie lizac sie po fiutach i wysylac zjebane emotikonki na discordzie w trakcie wywijania grubych faktow na nich na ogolnym kanale tekstowym zeby probowac w jakis sposob uciec od rozmowy i sie wybielic, tez niezla popelina dzis byla na tym discordzie, ogolnie team leader, ktory odpowiada za rekrutacje do ekipy to chyba musial byc niezle skopcony jakims towarem, ze kogos takiego wzial do projektu

no i jak chcecie zbudowac dobra, stabilna rozgrywke w poszczegolnych sektorach gry jak nie macie mistrzow gry? XD macie 13 supporterow z czego trzy osoby są warte uwagi, pozostala 10tka to jakies kurwa omnibusy

Edited by murmir

21 minut temu, murmir napisał:

juz nie wspomne jak dzis za nawijanie grubych faktow na temat stanu tego serwera pod wzgledem ekipowym bylem kilka razy mutowany (i nadal jestem zmutowany) za zwykla rozmowe i wytkniecie faktow, najgorsze co mozecie robic jako ekipa,  wszystko pod dywan wrzucac i udawac, ze nic sie nie dzieje

Przestań pisać głupoty. Dostałeś blokadę pisania za swoje idiotyczne oraz obrażające wiadomości i nikt niczego nie wrzuca pod dywan, dlatego przestań mydlić oczy innym użytkownikom. Skoro już przychodzisz tutaj pisać o poziomie, to zacznij od siebie, bo swoim zachowaniem jako "GM" innego serwera się nie popisałeś. c0pAohR.png

48 minutes ago, insane said:

murmir od dawna byl zjebkiem i pokazal to na konkurencji, tak z innej beczki czemu przy lajkach sa jakies emotki smieszne, nie lepiej zrobic jako jedna emotke tak jak na inncgh serwisach i np zostawic tylko serduszko?

murmir murmirem; nie zmienia to jednak, że wytknięte argumenty mówią same za siebie

zapoznałem się z tematami oraz przejrzałem trochę więcej; jak aktualizacje i inne informacyjne tematy pokazują poziom

tak tematy tworzone lub akceptowane przez niższych szczebli masterów nie są już tak fajne- nasuwają się pytania

• jak osoby były dobierane do  stanowisk i obowiązków
  • w jaki kierunek chce iść projekt
  • jakich graczy chce przyciągnąć projekt
  • jakie cele chce osiągnąć projekt po "starcie"

@edit po info z discorda

Polityka czystej karty jest spoko, ale weźcie pod uwagę, że macie konkurencję. Przyjdzie start i ilość osób będzie zawyżona- najlepszy czas do zareklamowania się i przyciągnięcia graczy. Wchodzicie w dział aplikacje biznesów czy projektów i niektórzy od razu wyjdą. 

Ludzie grają na innych serwerach i mogą prześledzić aktywność osób, które pełnią tu obowiązki. Nie rozumiem, czemu w takim wypadku zarząd nie zrobi tego samego. 

Edited by PARTOL

Serwer jeszcze nie wystartował, a już debata kto ma być w ekipie. XDDD

"Jak się nie podoba administracja to nie musisz grać na tym serwerze."

"Jeżeli członek ekipy popełni błąd możesz się odwołać albo rażący błąd to napisać na niego skargę."

elo

2 godziny temu, Pablo Escobar napisał:

Najlepiej to wziąć tych doświadczonych z bagażem z LSRP, żeby zrobili kolejne Vibe. Niech chłopaki pokażą co potrafią w nowym świeżym składzie. 

Twoim zdaniem lepiej aby powstał z tego mrucznik.

8 minut temu, uwuewue napisał:

Twoim zdaniem lepiej aby powstał z tego mrucznik.

Nikt nie mówi o mruczniku, ale jak Ty masz na klacie wytatuowane LSRP od początku to Twojego myślenia i innych graczy uważających się na LSRP za bogów. Taka prawda, że LSRP od zawsze był tym serwerem, który miał najwyższy poziom i najlepszych graczy. Może tak było. Nie grałem tam nigdy i jakoś umiem grać RP. 

Jako, że zostałem wywołany do tablicy to zamieszczę tutaj swoje wypociny na temat ekipy i przyszłości serwisu vGaming. Większość osób uważa, że należy poczekać do początku serwera i dać im się pokazać. Tylko gdy serwer wystartuja, ludzie wejdą i zniechecą się to już nie wrócą. Jest też konkurencyjny serwer, który poprzez swoje początkowe decyzje do dzisiaj nie może uratować sytuacji która odbywa się w półświatku przestępczym. Nawiązując już do ekipy, supporterów oceniać nie będę - jest mi to wszystko jedno kto mnie TP'nie, kto mi da HP.. póki nie są decyzyjni w kwestii gry, może być nim każdy. Nie wpływa to na czerpanie mojej przyjemności z gry. Teraz przejdę do Mistrzów Gry, których na tym serwerze nie ma. Zamieszczę tutaj ich kwiatki:

Screenshot_20210805_173350_com.android.c

Screenshot_20210805_173345_com.android.c

Takie osoby nie nadające się na swoje stanowiska. Są to osoby, które mają parcie na szkło i poprzez wydalenie ich z konkurencji - trafili tutaj. Tylko te osoby nie radziły sobie tam w strefie gracza, to jak mają tutaj zarządzać danymi strefami? Zróbcie porządny feedback na ten temat, to zobaczycie z kim macie doczynienia.

Co więcej, powiecie mi że wycinki z innych serwerów się nie liczą! To teraz zauważcie, że ten serwer jeszcze nie wystartował a polowa serwisu jest przeciwko nim używając konkretnych argumentów. Wyżej już widziałem post Murmira ale pewnie nie weźmiecie go pod uwagę więc zrobię to ja, ponownie:

https://vgaming.pl/topic/191-private-military-company-ghost-squadron/page/2/?tab=comments#comment-1478

https://vgaming.pl/topic/266-freelancerzy-informacje/

https://vgaming.pl/topic/170-projekty-zarobkowe-informacje/?tab=comments#comment-379

https://vgaming.pl/topic/163-regulamin-półświatka-przestępczego/

Przeczytajcie te tematy, jak to wygląda - zróbcie feedback na temat tego. I zastanówcie się, czy najważniejsza osoba w ekipie jaką jest opiekun strefy przestępczej powinien tak wyglądać?

WaderQ to sam się podsumował wyżej, ale wstawię parę linków co zaakceptował:

https://vgaming.pl/topic/299-redakcja-dziennikarska-lion-news/?tab=comments#comment-1045

A tutaj wspólna praca tych Panów:

https://vgaming.pl/topic/184-hells-angels-warsztat-los-santos-customs/?tab=comments#comment-416

https://vgaming.pl/topic/134-landwert-mob-warsztat-landwert-workshop/

Jeśli byłbym nową osobą, wchodzę w te tematy. Patrzę, że są zaakceptowane i odchodzę stąd. Ratuje Was niezawodny Tampa, która skryptowo przerósł naszą polską scene i tyle.

Powodzenia! Personalnie nic do nikogo nie mam, po prostu jak ktoś się nie nadaje to się nie nadaje i niech da sobie spokój z sprawowaniem danej funkcji. Jak nie mam wiedzy, żeby być lekarzem to nie będę lekarzem.

PS. Zapomniałem o śmietance do kawy: https://vgaming.pl/topic/192-security-assistant-black-water/?tab=comments#comment-1568