Jump to content

Zakończenie zamkniętych beta testów - Co dalej?


M1K1
 Share

Recommended Posts

fotabeta.png

spacer.png

Dzisiaj, w piątek trzynastego, zakończyliśmy przedostatni etap beta testów. Testy przerosły nasze oczekiwania, ponieważ nie spodziewaliśmy się tylu zgłoszonych błędów, propozycji oraz zaangażowania ze strony naszych beta testerów. Z początkowych założeń testy miały trwać równy tydzień 01.08-08.08 (od niedzieli do niedzieli), natomiast obserwując aktywność testerów podjęliśmy decyzję o przedłużeniu beta testów o kilka dodatkowych dni. Przedłużenie beta testów kończy się z dniem dzisiejszym, na wzgląd zauważalnego spadku nowych zgłoszeń, jak i mniejszą aktywność wśród beta testerów. 
 

PODSUMOWANIE 

Liczby oraz wyniki są przyjazne dla ludzkiego oka. Dlatego chcemy się podzielić z Wami wynikami jakie udało się zrealizować w ramach etapu III - beta testów, oraz dopowiemy trochę od siebie.

Zgłoszonych błędów: 410
Wysłanych propozycji: 141

Chcielibyśmy w tym miejscu wymienić piątkę najbardziej zaangażowanych beta testerów pod względem zgłoszonych błędów oraz ogólnej aktywności podczas beta testów:


1. Nevir ~144 zgłoszonych błędów | 144h online
2. Jerzy Uszatek ~41 zgłoszonych błędów | 131h online
3. Szlachcic ~23 zgłoszonych błędów | 37h online
4. Boim ~22 zgłoszonych błędów | 24h online
5. Lilith ~27 zgłoszonych błędów | 18h online

(Ze względu na częste restartowanie serwera, statystyki mogły się nie zapisywać. Niektóre dane zarejestrowane w panelu gracza  dotyczące przegranych godzin w grze są lekko naciągnięte)

Dziękujemy również pozostałym testerom, którzy pomogli nam w rozwijaniu serwera. Jesteśmy bardzo wdzięczni - dzięki Wam gracze będą mogli czerpać przyjemność z rozgrywki bez denerwujących błędów. Nie zmienia to faktu, że będzie szansa na wykrycie innych bugów, ponieważ mało prawdopodobne jest to, że człowiek byłby w stanie wykryć wszystkie możliwe błędy znajdujące się na serwerze. Mamy nadzieje, że najbardziej rażące błędy zostały wyeliminowane oraz nie spotkacie problemów w korzystaniu z podstawowych systemów w pierwszych dniach gry.

Co dalej?

Następnym, już finalnym etapem, będą otwarte beta testy. Każdy z Was będzie mógł połączyć się z serwerem oraz sprawdzić podstawowe systemy. Będzie to również czas na przetestowanie maszyny, którą planujemy zakupić w najbliższym czasie - na niej będzie stał serwer podczas startu. 

Chcemy dać sobie trochę czasu na naprawę błędów, przejrzenie propozycji, oraz dokończenie rzeczy niezbędnych do funkcjonowania serwera, jak chociażby wyceny, które powoli domykamy. Przygotowanie dobrze dostosowanej gospodarki to nie lada wyzwanie, patrząc na to ile wykresów, wyliczeń oraz czasu musieliśmy poświęcić na niektóre wyceny. Dbamy o to, aby ekonomia na serwerze była dopracowana i nie chcemy popełnić błędów jakie miały miejsce na scenie RolePlay.

Potrzebujemy nowych biznesów, zobacz temat z zapotrzebowaniem: 

spacer.png
W kolejnym ogłoszeniu planujemy podzielić się z Wami konkretnymi informacjami odnośnie zaplanowanego startu serwera, jak i udostępnieniem publicznych testów. Bądźcie w gotowości, ponieważ informacje mogą pojawić się w każdym momencie!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.