Jump to content

[Spółka medialna] Daily Globe


Zeppek
 Share

Recommended Posts

DailyGlobe2.thumb.png.520f42fdda0d9817cf40f23c9d5a5889.png

 

   Spółka medialna założona w Los Santos w 1995 roku. Sieć zaczęła swoją przygodę na terenie Liberty City debiutując jako dziennik, założony przez Connora Williamsa. Dziennik przychylał się liberalnemu nastawieniu na życie obywateli krytycznie odnosząc się do idei republikańskich, popularyzował demokratów przez promowanie ich aktywności i publikacje przychylnych im materiałów, np tendencyjnych wywiadów. Po przejęciu władzy z rąk Clintona, prasa aktywnie zaangażowała się w zwalczanie kampanii przeciwko terroryzmowi zainicjowanej przez G.W. Busha. 

   Daily Globe zaistniał na skalę światową publikując karykatury przedstawiające zarówno czołowych polityków partii republikańskiej zestawiając ich z talibańskimi terrorystami. Skandal ten wywołał efekt odwrotny do zamierzonego, dotychczasowy prezes spółki został odwołany przez akcjonariuszy, zmienił się również redaktor naczelny. Od roku 2006 spółkę prowadzą bracia Rosenberg, wykupując większość udziałów i przenosząc siedzibę na zachód. Od tego czasu Daily Globe rozrósł się min. o stację telewizyjną i portal internetowy.

   Spółka pozostaje apolityczna, zaczęła kierować swoje działania w stronę rozrywki co przyniosło pozytywny skutek jeżeli chodzi o jej finansowanie. Założyciele ciągle pracują nad nowymi formatami i wdrażają je sukcesywnie w życie, sztandarowe projekty spółki to program talk-show do którego zaprasza się znane osobistości z Los Santos, oraz program informacyjny Globe News.

 

Lokalizacja:

 

VfGmg2y.png

 

OOC

Witam, wychodzę z inicjatywą stworzenia na serwerze spółki o charakterze medialnym. Od dawna gra frakcji czy też biznesów dziennikarskich kręciła się w koło nadawania reklam, relacji z imprez klubowych etc. Jedna, wielka sztampa. Chcieliśmy na początku naszej działalności wyróżnić dwa, główne sektory. Reklamy oczywiście również są częścią serwera i będą przez nas nadawane w ramach możliwości skryptu jaki dostaniemy, natomiast główny nacisk chcemy położyć na sekcje kreatywną. Mamy w planach stworzenie dwóch, stałych programów telewizyjnych, tzn. serwis informacyjny oraz talk-show. Tutaj objaśnię pokrótce plan działania na oba kierunki:

Talk-Show- W kompleksie który planujemy zająć mamy w planach stworzyć studio nagraniowe przystosowane do przyjęcia publiczności. Byłby to event rozgrywany co niedzielę o określonej porze. Do programu zostaną zaproszone osoby które prowadzą głośną działalność na serwerze, czy to artystyczną, polityczną, wszystko jedno. Będzie to show w stylu Lettermana, z kąśliwymi uwagami i ciętymi ripostami. Z każdego show zostanie nagrany skrót który wrzucimy na youtube.

Serwis Informacyjny- Tutaj do gry wchodzą redaktorzy których mamy zamiar zatrudnić. Chcemy aby pracowali oni w terenie cały tydzień, szukając odpowiedniego tematu do zaprezentowania. Następnie przygotują z tego materiał który nagramy głosowo i wrzucimy na serwis youtube. Każdy pracownik za podrzucony dla nas temat dostanie premię odpowiednią do jakości przesłanego materiału. 

Te dwa formaty chciałem zaprezentować na start, mamy jeszcze multum pomysłów a jako spółka typu Agora mamy szerokie pole do popisu. Wszystko zależy od ilości oraz kreatywności osób które będą chciały z nami grać. Mam nadzieję na akceptacje i widzimy się InGame. 

 

Edited by Zeppek
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Eraluz napisał:

szczerze sam pomysł nie jest jakis zły, ale bardziej taki typ pomysłu bardziej by mi pasował pod projekt ic.

Temat przegadany z administracją, newsy są traktowane po prostu jako biznesy a to jak już tam się będziemy kategoryzować to w sumie rybka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.